Порадник методиста
ЕКОНОМІЧНІ КАЗКИ
Як монетка хлопчику допомогла
Лобачивець Ю.В.
Жила собі маленька монетка. Була вона гарна така, блискуча та дуже самотня. Жила монетка довгий час у темній коробці.
Ось одного разу прокинулась монетка і вирішила іти друзів шукати. Вилізла з коробки і пішла куди очі бачать. Йшла – йшла та й притомилась, сіла відпочити. Раптом побачила монетка рудоволосого хлопчика, який гірко плакав. Захотілося їй дізнатися чого це такий хлопчик засмучений. Підійшла ближче та питає :
- Чого це ти засмучений, хлопче?
- Да як же мені не сумувати, коли в мого друга День народження завтра і я хотів купити йому подарунок та не вистачає коштів. Я довго збирав гроші та складав їх у скарбничку та все ж не вистачає.
Подумала монетка та й каже:
- Забери мене з собою, можливо в пригоді стану.
Забрав хлопчик монетку і поклав її до скарбнички. Озирнулася монетка навколо, а там багато таких монеток. Зраділа вона , що друзів знайшла.
А наступного дня побачила монетка що хлопчик поніс скарбничку до магазину. Висипав продавець монети на прилавок та й рахує.
«Мабуть подарунок прийшов купувати» - подумала монетка.
І ось продавець дістає з полиці коробку, а в ній гарний великий іграшковий самоскид і віддає хлопчику. Як же зрадів рудоволосий хлопчина, як же засяяли в нього очі.
Зраділа і монетка , що все ж таки у пригоді стала. Допомогла хлопчику подарунок придбати. Недарма ж у народі кажуть :«Копійка гривню береже».
БІЗНЕС МУХИ-ЦОКОТУХИ
КОЛЬЧЕНКО О.Г.
Одного разу з відомою всім Мухою-Цокотухою трапилася цікава історія:
Муха стежкою пішла,
Муха грошики нашла
Муха подумала : «Скоро в мене День народження. Я можу купити на ці гроші самовар, багато солодощів і влаштувати блискуче свято».
Замислилася Муха. І їй прийшла ідея: «Я можу побудувати на ці гроші кафе і стати його господинею. Мені випав шанс – вигідно вкласти гроші в будівництво, а потім у мене з'явиться ще більше грошей. Та й бути хазяйкою мені подобається – приймати гостей, влаштовувати свята».
Муха обрала місце для будівництва кафе недалеко від дороги, у затінку дерев, і запросила будівельників. Передусім вона вирішила перевірити, як будівельники ставляться до роботи, чи вміють вони гарно й акуратно будувати, економити матеріали. Тому Муха-Цокотуха вирішила з ними поспілкуватися:
- Які будівельні матеріали вони знають? (Відповіді дітей)
- Які з них міцні, гарні , екологічно чисті? (Відповіді дітей)
- З чого потрібно починати будь-яку будівництво?(Відповіді дітей)
Муха пересвідчилася, що будівельники – знавці своєї справи, тоді довірила їм роботу. Будівельники взялися за справу, вони звели стіни, покрили дах.
Потім Муха запросила меблярів і дизайнерів, щоб поговорити, який вигляд матиме кафе:
- Яке освітлення краще зробити? (Відповіді дітей)
- Якими матеріалами оформити стіни, чим їх прикрасити? (Відповіді дітей)
- Яка підлога краща - дерев'яна чи пластикова? (Відповіді дітей)
- Якими повинні бути меблі в кафе? (Відповіді дітей)
Стала Муха думати над назвою кафе. Їй на думку прийшла назва «Затишок». А яку назву запропонуєте ви? (Відповіді дітей).
І ось настало свято - відкриття кафе. Муха – Цокотуха зустрічала гостей вагами і всім казала:
«Хочете мати завжди добру славу?
Дуже прошу вас будьте ласкаві!
Свято почніть моє словом приємним,
Будьте люб'язні, милі та чемні»
(Діти розказують , які знають ввічливі слова)
Прийшов час пригощати стравами. Так як це було відкриття кафе, то Муха не могла продавати за гроші, і щоб свято було цікавішим, а в кафе було більше клієнтів, вона придумала конкурси:
- Назвіть найвідоміших птахів із казок?
- Хто знає казкових комах?
- Згадайте казки названі іменем казкового героя?
- Хто з літературних героїв згадував про їжу?
Свято відкриття вдалося на славу. Відвідувачам дуже сподобалося в гостях у Мухи і їм хотілося ще раз прийти в кафе. Так господиня залучила до себе відвідувачів, які щораз приходили до неї з друзями відпочити у затишному кафе, поїсти смачних страв, послухати веселу музику.
Так Муха-Цокотуха правильно розпорядилася знайденими грошима і розпочала свою справу, яка їй приносила дохід.
Найцінніший подарунок
Вінніченко О.Г.
Андрійкові було 6 років. Разом з татом і мамою вони жили в звичайній квартирі на третьому поверсі п’ятиповерхівки. Оскільки хлопчик в сім’ї був єдиною дитиною, тато і мама віддавали всю свою любов Андрійкові, і намагалися постійно йому догоджати в усіх його бажаннях. Достаток в сім’ї був не дуже великий і майже весь бюджет сім’ї йшов на подарунки малому.
Одного разу Андрійко прогулюючись з батьками по крамницях, побачив великий, блискучий велосипед. Очі хлопчика загорілися від радості і не зважаючи на перехожих людей почав голосно і наполегливо просити батьків купити нову забаганку.
Тато з мамою лише переглянулись один на одного, і щоб їхній Андрійко перестав вередувати витратили останні заощадження на новенький велосипед.
Але через декілька днів пролунав телефонний дзвінок. На іншому кінці дроту пролунав чоловічий голос.
- Доброго дня, я лікар місцевої лікарні, ваша бабуся захворіла і знаходиться в нашій лікарні. Їй якнайшвидше потрібні ліки, але нажаль лікування досить дороге.
З цими словами, мама Андрійка поклавши трубку почала плакати. Повз кімнати пробігав Андрійко, побачивши матір він тихенько до неї підійшов і запитав:
- Мамо! А чому ти плачеш?
Мама розповіла сину, що трапилось з бабусею, а плаче вона тому, що в них закінчилися всі гроші, які вони намагалися заощадити. Андрійко похмурившись пішов в свою кімнату, а повернувшись назад вже тримав в руках свій новий велосипед.
- Візьми мамо велосипед і віддай його назад в магазин. Здоров’я бабусі важливіше за будь-які подарунки.
- Андрійку, я рада що ти зрозумів, як важливо витрачати гроші саме на ті потреби, які є першочерговими для людини.
Через декілька тижнів родина святкувала повернення бабусі з лікарні, смачним яблучним пирогом, який приготувала сама бабуся.
Нова лялька
Ситник А.М.
Жила, була дівчинка Оля. Всі її дуже любили мама і тато, бабуся і дідусь. А Оля, як і всі маленькі діти любила гратися іграшками, особливо коли їй дарували нові.
Одного дня Оля гралася своєю старою лялькою Мартою, і тут приїздить бабуся та привозить у подарунок нову ляльку Мальвіну.
Дівчинка була у захваті від нової іграшки, вона гралася нею цілий день, а свою стареньку ляльку Марту вона кинула на підлогу від чого у неї відірвалась ніжка. Тут до Олі в кімнату зайшла бабуся та побачила, що лежить лялька Марта з поламаною ногою на підлозі, вона запитала у Олі:
- А що сталося з лялькою Мартою?
Оля відповіла їй, що вона вже стара і поламана, її треба викинути.
Коли це почула нова лялька Мальвіна, вона злякалася і подумала: «Це і мене викинуть коли я вже буду не потрібна? Треба повертатися до магазину!».
І тут бабуся пояснила онучці, що іграшки треба берегти, адже вони не дісталися безкоштовно, що батькам доводиться щоденно працювати, аби заробити кошти для всього необхідного. А стару ляльку можна і по ремонтувати. Оля все зрозуміла, вибачилась перед своїми лялечками і приголубила Марту.
Ввечері повернувся тато дівчинки з роботи. Донечка попросила його відремонтувати стару лялечку. Мама дівчинки запропонувала пошити ляльці Марті новеньку сукню із залишків тканини, з якої Олі шили новорічне вбрання. Дівчинка вимила та причепурила стареньку ляльку перед сном.
Наступного ранку біля ліжечка Олі сиділи дві гарнесенькі лялечки у святковому вбранні.
- Ой, як добре! - зраділа дівчинка. - Тепер у мене стало дві ляльки!
З тих пір Оля завжди бережливо ставиться до своїх іграшок та речей. Вона навчилася поважати працю інших людей.