ЗВІТ директора Дошкільного навчального закладу № 463
ЗВІТ
директора Закладу дошкільної освіти (ясла -садок) № 463 Святошинського району міста Києва
МОСКАЛЕНКО Лідії Андріївни
перед педагогічним колективом та громадськістю
про діяльність протягом 2023-2024 н.р.
Даний звіт зроблений на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», зміст звіту підготовлений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю».
Мета: Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.
Завдання звітування:
1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.
2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом освіти.
Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:
- Конституції України,
- Закону України «Про освіту»,
- Закону України «Про дошкільну освіту»,
- Положення про дошкільний навчальний заклад,
- Базовий компонент дошкільної освіти України,
- Закону України «Про охорону праці»,
- Кодексу цивільного захисту України,
- Правил пожежної безпеки для навчальних закладів освіти і науки
України,
- Закону України «Про відпустки»,
- власного Статуту,
- річного плану роботи на 2023-2024 н.р.,
- Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку,
- Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів.
Головною метою діяльності закладу освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.
Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.
Безпосереднє керівництво закладом освіти здійснює директор, згідно із повноваженнями закріпленими Статутом ЗДО № 463.
Дошкільний навчальний заклад розрахований на 220 місць. Обліковий склад дітей дошкільного навчального закладу у 2023-2024 навчальному році склав 241 дитина, з них:
4 групи раннього віку (2-3роки) – 41 дитина;
8 дошкільних груп (3-6 (7) років) – 200 дітей.
Групи комплектуються за віковими ознаками.
Зараховування дітей до закладу освіти здійснюється на підставі електронної реєстрації заявки, медичної довідки про стан здоров’я дитини, карти профілактичних щеплень (форма 063/о), свідоцтва про народження дитини та заяви батьків.
Заклад дошкільної освіти(ясла-садок) № 463 Святошинського району міста Києва працює з 07.00 до 19.00 годин з п’ятиденним робочим тижнем та 12 годинним перебуванням дітей.
Навчальний рік у закладі освіти розпочинається 1 вересня і закінчується 31 травня. З 1 червня по 31 серпня у закладі дошкільної освіти здійснюється літній оздоровчий період.
В зв’язку з воєнним станом на 01.11.2023 року в закладі відкрито 7 груп:
1 перша молодша група та 6 груп дошкільних, відповідно до кількості міст в укритті.
Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення. План роботи схвалено педагогічною радою закладу, затверджено керівником та погоджено з управлінням освіти Святошинської районної в місті Києві державної реєстрації.
Забезпечення ЗДО № 463 кваліфікованими педагогічними кадрами
Педагогічний колектив відзначається стабільністю, але разом з тим наявні вакансії. За штатним розкладом педагогічних працівників має бути 34,22, а фактично – фізичних осіб – 19: 1 директор, 1 вихователь-методист, 1 музичний керівник, 16 вихователів. Один інструктор з фізкультури, перебуває у соціальній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-х річного віку.
Освітній рівень педагогічних працівників:
- вища педагогічна освіта - 15,
- середня спеціальна - 3,
- здобуває повну вищу освіту – 1.
Кваліфікаційний рівень:
- «спеціаліст вищої категорії» - 5 педагогів,
- «спеціаліст першої категорії» - 8 педагогів,
- «спеціаліст другої категорії» - 2 педагогів,
- «спеціаліст» - 2 педагогів,
- педагогічне звання «вихователь-методист» - 2 педагогів,
- педагогічне звання «старший вихователь» - 1 педагог,
- здобуває вищу педагогічну освіту-1вихователь.
Обслуговуючий та технічний персонал - 23 особи.
Робота педагогічного колективу спрямована на реалізацію Базового компонента дошкільної освіти, на забезпечення фізичного і психологічного здоров’я дітей, розвиток їх творчих здібностей, формування вмінь та навичок, необхідних для життя в соціумі.
Освітня робота з дітьми здійснювалася протягом року на належному рівні відповідно до річного плану роботи.
Наш педагогічний колектив має змогу здійснювати переорієнтацію всього освітнього процесу з навчального на розвивальний. Вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями.
Педагогам закладу освіти надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахового майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди, використання кращого досвіду вихователів садку, проходження курсів підвищення кваліфікації при ІППО дистанційно.
Минулого навчального року атестувались наступні педагоги:
Москаленко Л.А., підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «вихователь-методист; Вінніченко О.Г. присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»; Багатиренко С.В., присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»; Швецова О.Л., присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст»; Коваленко Ю.М. присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст»; Ковальчук О.А. присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст». Порушень по атестації не виявлено.
Впродовж навчального року було прикладено чимало зусиль щодо вдосконалення професійної майстерності педагогів шляхом самоосвіти, що підтверджено відповідними сертифікатами. Варто відмітити проведення на базі освітнього закладу очних занять курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників викладачами ІПО Університету імені Б.Грінченка: Смольниковою Г.В. «Формування соціальної компетентності дошкільників» та Таран О.В. «Педагогічні практики реалізації Базового компонента дошкільної освіти».
В зв’язку з воєнним станом в Україні в 2023/2024 навчальному році функціонувало 7 груп, з яких 2 – раннього віку. Організація освітнього процесу з дітьми в умовах воєнного стану відбувалася з урахуванням низки чинників.
Основні зусилля в 2023/2024 навчальному році були зосереджені на створенні безпечних умов для учасників освітнього процесу, на збереженні та відновленні фізичного, психічного та духовного здоров’я дітей.
Восени 2023 року, у тісній співпраці з директором спеціалізованої школи № 200, силами працівників та із залученням батьків вихованців, проведено ремонт та облаштовано додаткове укриття на 90 осіб в приміщенні школи. Це дало можливість збільшити кількість місць в групах для забезпечення вихованців дошкільною освітою. Укриття було обладнано всім необхідним для здійснення освітнього процесу, ігрової діяльності, психологічної підтримки вихованців. Адміністрація гнучко підходила до організації роботи дошкільного закладу, налаштовувала педагогічний процес так, щоб він був комфортним і нетравматичним для дітей та педагогів.
Діяльність закладу освіти в умовах воєнного стану в Україні спрямовувалася на організацію змістовної, різноманітної, цікавої роботи з дітьми з урахуванням вікових особливостей, індивідуальних потреб вихованців. Дітям з тимчасово переміщених територій надавалася психолого-педагогічна підтримка вихователем-методистом Руденко Т.В. Вона проводила з дітьми ігри для зняття стресу, ігри на подолання дитячої тривожності, агресії.
Протягом навчального року в закладі функціонувала інклюзивна група, старша група №9. Вихователі Багатиренко С.В. та Коваленко Ю.М. підвищили свій професійний рівень з інклюзивної освіти, працювали над створенням інклюзивного середовища для дітей з особливими освітніми потребами у співпраці з асистентом вихователя Шестаковою С.О. Педагогами було розроблено індивідуальний навчальний план для вихованців з ООП. Успіхи дітей фіксуювалися в журналі спостережень, велося портфоліо дитини з ООП. Всі матеріали розглядалися на засіданні команди психолого-педагогічного супроводу ЗДО № 463 Святошинського району м. Києва.
В минулому навчальному році педагогічний колектив працював за програмою «Дитина», «Освітньою програмою ЗДО № 463 на 2023/2026 навчальний рік». Дотримання змісту, взаємозв’язку та логічної послідовності реалізації освітніх напрямів Базового компоненту забезпечувалося та відображалося у плануванні педагогів закладу.
При плануванні роботи використовувався блочно-тематичний принцип, оскільки він базується на інтегрованому підході до організації життєдіяльності дітей, забезпечує змістову цілісність, системність, послідовність, ускладнення та повторення програмового матеріалу. На допомогу педагогам вихователь-методист Руденко Т.В. проводила заняття з малодосвідченими вихователями.
Вихователі здійснювали тематичне планування за режимними моментами. Кожного тижня домінувала одна тема, яка проходила через усі розділи програми «Дитина», використовувався метод проєктної діяльності. Було розроблено та поновлено багато дидактичного матеріалу, консультацій для батьків. На високому рівні в умовах воєнного стану в Україні організовувалася робота з дітьми в укритті. Матеріали роботи розміщувалися на сайті ЗДО №463: https://zdo463.kyiv.ua/; на сторінці Департаменту освіти і науки Києва «Все буде Україна! ОК!» та сторінці закладу у соціальній мережі Facebook: ЗДО 463 Київ, а також створених чатах у Viber групах.
Творчо підійшли до планування освітнього процесу вихователі: Кольченко О.Г., Гончарук Л.М., Вінніченко О.Г., Гуменна Т.М., Андрієнко Н.В., Гуменна Т.М., Шестакова С.О., Багатиренко С.В.
Першочергове завдання над яким працював колектив педагогів в минулому навчальному році – це формування активної громадянської позиції, підвищення рівня початкової правової освіти дошкільника через створення умов, сприятливих для виховання у дітей поваги до прав людини.
Проведено ряд консультацій з правового виховання дошкільників, семінар з педагогами «Абетка правового виховання дитини-дошкільника». Для батьків надано консультацію «Інклюзивна освіта. Психолого-педагогічний супровід дітей та їх батьків», з метою визначення змісту, завдання психолого-педагогічного та соціально-педагогічного супроводу інклюзивної освіти в групах загального розвитку.
Педагоги спрямували свою роботу на ознайомлення дітей з правами людини, формування етичних уявлень, гуманних почуттів і взаємовідносин, прищеплення поваги до себе і інших, до людей з особливими потребами. Знайомлячись з правами, навчали дітей зважати на думку та інтереси інших людей, захищати слабких, справедливо вирішувати виникаючі суперечки і конфлікти, адекватно оцінювати свої дії і вчинки.
Також вихователі знайомили дітей з поняттями «права», «правила», «обов’язки». Виховували потребу виконання певних обов’язків в закладі та в родині. Враховуючи вікові особливості та програмові вимоги вихователі виготовили сучасні дидактичні ігри та посібники з правового виховання. Проводили просвітницьку роботу з батьками по вихованню правової культури.
Діти із задоволенням обігрували життєві ситуації, вчилися виступати в різних соціальних ролях і зіставляти їх з ситуаціями з власного життя. Аналізуючи вчинки казкових персонажів вихователі вчили дітей свідомо оцінювати ситуацію та формувати уявлення про негативне ставлення до будь яких форм насильства. Діти розуміють, що про них піклуються не лише в сім′ї, а й в дитячому садочку, що кожна людина має свої права.
За допомогою наочності, ігрового матеріалу, ігрових вправ у дітей формували такі якості, як шанобливе, турботливе ставлення до дорослих, однолітків. Діти засвоювали правила поведінки, вчилися розмежовувати поняття «право» та «обов’язок». Вихователі підводили дітей до розуміння, що хоча діти у групі всі різні, особливі кожен по своєму, проте права у всіх однакові.
Варто відмітити проведення правового тижня в старших групах «Великі права маленької дитини», під час якого діти отримали та удосконалили набуті знання під час дидактичних, сюжетно-рольових ігор.
Під час колективного перегляду заняття з правового виховання «Право та обов’язок нероздільні» в старшій групі №7 (вихователь Швецова О.Л.) та «Свої права знай – про обов’язки не забувай» старша група №9 (вихователь Багатиренко С.В.) та під час безпосередніх бесід з дітьми було виявлено, що у вихованців стійкі знання. Досвід роботи педагогів розміщувався на сторінці ЗДО №463 у Facebook, на веб сайті закладу освіти, на сторінці Департаменту освіти і науки Києва.
Одним із важливих завдань над яким продовжував працювати колектив у минулому навчальному році – це удосконалення культури українського мовлення, формування і розвиток мовленнєвих умінь і навичок, збагачення та активізація словникового запасу дітей, через ознайомлення з творами українських письменників.
На високому рівні було проведено семінар-тренінг «Комунікативно-мовленнєвий розвиток дошкільників». Активну участь педагоги приймали на педгодинах та консультаціях: «Вплив гри на процес формування зв’язного мовлення дітей дошкільного віку», «Готовність дітей до мовленнєвого спілкування в ігровій діяльності як психолого-педагогічна проблема».
Позитивно, що під час організації роботи з художньою літературою вихователі використовували інноваційні форми роботи з книгою, сприяли вихованню у дітей стійкого інтересу до книги, казкових персонажів. Враховуючи наявність елементарних літературних уявлень та мовний досвід, залучались дошкільнят до відтворення змісту казки. Спонукали дітей самостійно, послідовно, логічно й образно складати розповіді, описи, переказувати сюжетні авторські оповідання за опорними картинками, сюжетними ілюстраціями, мнемотаблицями та по пам’яті.
Під час колективного перегляду заняття 28.02.2024 в середній групі №1 (вихователь Гуменна Т.М.) та 29.02.2024 в середній групі №10 (вихователь Шестакова С.О.) виявлено стійкий інтерес дітей до художніх творів, бажання слухати та розповідати. Педагоги знайомили дітей з такими жанрами художньої літератури як казка, вірш, оповідання. Допомагали дітям пригадати цікаві уривки, повторити характеристику персонажів.
Більшість вихованців переказують літературні твори, передаючи діалог дійових осіб, характеризуючи персонажі, використовуючи в переказі епітети, порівняння, образні вислови. Особливе зацікавлення у дітей виявлено до інсценізації народних казок. Ця форма роботи досить ефективно розвиває комунікативні, артистичні та творчі здібності і потребує її подальшого впровадження.
Слід відмітити роботу музичного керівника Песляк З.П. яка безпосередньо дбає про творче засвоєння дітьми знань з народознавства. Вчить дітей шанувати народні свята, обряди та брати в них участь. Позитивним в роботі вихователів була взаємодія з музичним керівником Песляк З.П. На високому рівні відбулася драматизація за мотивами казок «Рукавичка» (середні групи №1 та №12, вихователь Шестакова С.О.) та «Коза-дереза» (середня група №10, вихователь Андрієнко Н.В.). Діти емоційно передавали характерні особливості персонажів, слідкували за виразністю та силою голосу. Театралізована діяльність дуже близька і зрозуміла дітям, адже в її основі лежить гра, а це для них найголовніше. Варто і надалі використовувати драматизацію для стимулювання творчих здібностей дітей, розвитку комунікативно-мовленнєвої сфери, навичок слухання та зосередження у дошкільників.
В середній групі № 12 вихователь Шестакова С.О. разом з батьками успішно запровадили буккросинг, кругообіг книжок. Діти охоче ділилися улюбленими книжками з однолітками, розповідали про них. Досвід виявився цікавим, варто і надалі продовжувати таку роботу.
В усіх групах відбулися тематичні виставки книжок в читацьких осередках з різної тематики: «Улюблені книжки», «Казка в гості завітала», «Цікаве про природу», «Наша Батьківщина», «Світ техніки».
До Міжнародного дня рідної мови 21.02.2024 діти та педагоги прийняли участь у флешмобі «Віночок українських віршів про мову».
На високому рівні пройшла виставка «Книга своїми руками». До неї було залучено дітей та батьків. Вихователі з дітьми та батьками виготовили книжки-саморобки, книжки-іграшки, навчальні книжки, використовуючи різні матеріали та техніки. Книжки з ілюстраціями дітей за змістом улюблених казок, загадок про тварин, віршів про квіти, до творів Т.Шевченко, Л.Українка, І.Франка, Н.Забіли, В.Сухомлинського. Варто відмітити авторські казки вихователів Коваленко Ю.М. «Подорож Краплинки-Веселинки», «Казкові геометричні фігури» та Мороз С.В. «П’ять братів і маленький хлопчик».
Ефективною формою роботи з дітьми була екскурсія (25.01.2024) до спеціалізованої школи № 200 до бібліотеки. Керування екскурсією здійснювали шкільні бібліотекари, які в доступній формі познайомили дітей з цікавими експонатами, читацьким формуляром, приміщенням де «живуть» книжки. Діти виявили великий інтерес, задавали багато запитань. Із задоволенням роздивлялися дитячі книжки, портрети письменників. Як результат, діти виявили бажання скоріше стати учнями і відвідувати частіше бібліотеку.
З метою, визначення відношення родини до художнього слова, в середніх групах проводилося анкетування батьків вихованців «Залучення дитини до художньої літератури». Аналіз показав, що 100% батьків залучають дітей до читацької культури, відвідують разом книжкові крамниці, обговорюють прочитані твори, розглядають ілюстрації. Низький рівень обізнаності батьків про дитячі бібліотеки міста. 10% - вважають, що дитині ще рано відвідувати бібліотеку; 20% - хотіли б відвідати, але не знають де знаходиться. 20% батьків потребують допомоги у визначенні літератури, яку потрібно обирати дитині певного віку.
Також проводився аналіз читацької культури батьків, мовного режиму в родині, рівня звукової вимови дитини. Проаналізувавши ці показники було виявлено наступне:
Середня група №1 |
Українська-80% |
російська –20% |
Звуковимова порушена- 20% |
Середня група №10 |
Українська-58% |
російська – 42% |
Звуковимова порушена- 33% |
Середня група №12 |
українська –63%
|
російська – 37% |
Звуковимова порушена- 45% |
Варто відмітити, що протягом навчального року відбулися позитивні зміни, але питання популяризації української мови і надалі залишається актуальним.
Наступна, не менш важлива проблема над якою працював колектив – це робота по збереженню, підтримці і збагаченню фізичного розвитку дошкільників, підвищенню рівня функціональних та адаптивних можливостей організму в процесі рухової діяльності.
З педагогами було проведено ряд консультацій: «Організація рухового режиму дня в ЗДО», «Вплив рухливих ігор та ігор з елементами спорту на розвиток фізичних якостей у дітей дошкільного віку».
Слід зазначити, що ефективність педагогічного процесу в закладі дошкільної освіти, спрямовувалася на зміцнення здоров'я, всебічний фізичний розвиток та оптимальну рухову підготовленість дітей дошкільного віку. Вихователі враховували залежить біологічних закономірностей дитячого організму, пов'язаних із значною потребою дитини у різноманітних рухах.
Враховуючи актуальність проблеми, вихователі постійно працювали над формуванням культури здоров’я вихованців, прищеплювали дітям розуміння пріоритету здорового способу життя, надавали ґрунтовні знання про основи здоров’я, щоб знання, уміння і навички перейшли у звичні, необхідні потреби.
Цьому сприяли різноманітні форми фізичного виховання: заняття, фізкультурно-оздоровчі заходи, різні форми організації рухової активності у повсякденному житті, які планувалися у системі вихователями груп.
Позитивним є те, що постійно поповнюється спортивне обладнання м’ячами, обручами, скакалками, атрибутами для ЗРВ та рухливих ігор тощо.
Варто відмітити роботу вихователів з виготовлення нетрадиційного спортивного обладнання: Бартєва І.В., Вінніченко О.Г., Ситник А.М.,
Кольченко О.Г., Гончарук Л.М., Андрієнко Н.В., Багатиренко С.В.
Заняття, організовані вихователями проводилися різних видів: сюжетні, ігрові, комбіновані. Вони носили цікавий сюжетний характер, мали оптимальне навантаження. Вихователі обирали різні способи організації дітей на занятті: фронтальний, поточний, груповий.
Найсуттєвіше значення для створення повноцінного рухового режиму дошкільнят мали рухливі ігри. Так, вихователі планували різноманітні ігри з бігом, стрибками, підлізанням, метанням, на орієнтування у просторі. Широко використовували також ігри та вправи спортивного характеру.
Під час проведення фестивалю рухливих ігор «В ігри грай – здоровим зростай!» у різновіковій групі «Веселка» діти охоче грали в ігри «Кіт та пташенята», «Прокоти кульку», «Поспішай-переступай», «Коти й лови», «Не впусти кульку», вихователь Андрієнко Н.В.; старша група «Сонечко» - «Не впусти м’яч», «Чия ланка перша», «М’яч по колу», вихователь Максименко Н.Я.; середня група «Соняшник»: «Мишоловка», «Хто далі стрибне», вихователь Мороз С.В.; молодша група «Капітошка» - «Бджоли», «Прокоти м’яч у ворота», «Хто далі кине», вихователь Кольченко О.Г.; молодша група «Віночок» - «Не наступи на промінець», «Відтвори рух», «Веселі стільці», вихователь Ситник А.М.
Щомісяця вихователі планували і проводили Дні здоров’я. Цікаво та змістовно пройшов День здоров’я у старшій групі «Сонечко» (09.05.2024), вихователі Максименко Н.Я., Багатиренко С.В. Впродовж дня проведено бесіди на спортивну тематику, заняття з теми «Товариство друзів чистоти», спортивна розвага «Веселі старти», з використанням спортивних естафет з м’ячами, обручами, скакалками.
Досвідом роботи з фізичного виховання дітей з колегами поділились вихователі Ковальчук О.А. І молодша група №11, Гончарук Л.М. ІІ молодша група №8, Мороз С.В. середня група №1, які запропонували для перегляду сюжетні фізкультурні заняття та розваги на спортивному майданчику: «На прогулянку до лісу», «Прогулянка на квіткову галявину», «Ми малята – мишенят».
Протягом року вихователі проводили діагностику розвитку основних рухів дітьми починаючи із другої молодшої групи. Аналіз умінь та навичок дітей показав, що виконання дошкільниками основних рухів: бігу, стрибків, метання на кінець навчального року, значно покращилися у всіх вікових групах. Виконання вправ з метання предметів на дальність та в ціль є найбільш складним для дітей молодшої та середньої групи. Стрибки у довжину та висоту з розбігу потребують удосконалення з дітьми старшого дошкільного віку. Вихователям і надалі варто спрямовувати роботу для збільшення розвитку у дітей координації рухів, окоміру, зорового контролю при виконанні основних рухів під час заняття з фізкультури, рухливих ігор, індивідуальній роботі.
Особливу увагу вихователі приділяли взаємодії ЗДО та родини з питань формування здорового способу життя та укріпленню здоров'я дошкільників. 3 метою пропаганди здорового способу життя для просвіти родин вихованців проводилися онлайн консультації, в соціальних мережах розміщено інформацію та поради з валеологічного виховання.
Поряд з цим проводилась робота по дотриманню безпеки життєдіяльності, по розширенню змісту навчального, ігрового, довідкового матеріалів з ОБЖД. Протягом року з дітьми вивчалися правила дорожнього руху, протипожежної та мінної безпеки, обігравались різні ситуації, читалися художні твори, проводились вікторини по навчанню правил безпечної поведінки, по охороні та безпеці життєдіяльності.
Надавались консультації малодосвідченим педагогам щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми. Фізичний розвиток дітей потребує подальшої роботи через здійснення сучасних підходів до формування здоров’язбережувальної компетентності дошкільників.
Впродовж року в закладі освіти проводилися Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності. Організовувалися зустрічі з представниками центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС у місті Києві. На високому рівні було проведено у травні 2024 року «Тиждень безпеки дитини». На майданчику з ПДР проводились цікаві дидактичні, рухливі ігри, заняття з дітьми, розваги. Цікавою формою роботи зі старшими дошкільниками стали ігри-квести. Варто відмітити роботу вихователів Багатиренко С.В., Шестакової С.О., Вінніченко О.Г., Кольченко О.Г., Мороз С.В. щодо проведення Тижня безпеки дитини під гаслом «Безпечне дитинство». Матеріали розміщувалися на сторінці Департаменту освіти і науки Києва у Facebook. Проводилась активна консультативно-просвітницька робота з батьками. Матеріали розміщувалися на офіційному сайті закладу https://zdo463.kyiv.ua/ , сторінці ЗДО №463 у Facebook.
Вихователями проводилась робота з логіко-математичного розвитку дітей. Позитивним в роботі вихователів є використання сучасних дидактичних ігор, паличок Кюізенера, блоків Дьєнеша, LEGO-технології, геометричних головоломок на засвоєння логіко-математичних понять. Заслуговує на увагу досвід роботи з використання інтерактивних технологій в роботі з дітьми вихователів Андрієнко Н.В., Кольченко О.Г., Гуменної Т.М., Вінніченко О.Г.
На заняттях із сенсорного виховання вихователі працювали над вдосконаленням та збагаченням сприймання дітей раннього віку, розширенням їхньої сенсорної культури через використання дидактичних ігор та вправ. На увагу заслуговує досвід роботи із сенсорного виховання вихователів: Бартєвої І.В., Шапаренко-Цуркан Ю.П., Мороз С.В.
При ознайомленні дітей з природою, вихователі спрямовували свою роботу на виховання бережливого ставлення до всього живого, звертали увагу на взаємозв’язки в природі, активно використовували цільові прогулянки, пошуково-дослідницьку діяльність, спостереження за об’єктами та явищами природи. Заслуговує на увагу досвід вихователя Кольченко О.Г. «Система роботи з формування екологічної свідомості дошкільників під час догляду за кімнатними рослинами». Досвід вихователя-методиста Руденко Т.В. «Організація екологічних міні-музеїв в ЗДО» варто і в подальшому впроваджувати в роботі з дошкільниками. Велике значення у процесі екологічного виховання надавалось спільній роботі ЗДО з батьками. Здійснювалась просвітницька робота. Цікавими були проекти «Портретна галерея Природи», «Їдальня для птахів», «Город на підвіконні», «Кольоровий сніг».
В минулому навчальному році в ЗДО проводилась комплексна перевірка старшої групи №9 (вихователі Багатиренко С.В., Коваленко Ю.М.) Перевірка показала, що робота з дітьми ведеться на задовільному рівні, але потребує подальшого вдосконалення. Вихователям слід працювати над збагаченням предметно ігрового середовища груп, більше уваги звертати на розвиток зв’язного мовлення дітей, звуковимову, удосконалювати культурно-гігієнічні навички дітей, навички з основних рухів.
З метою ознайомлення батьків з життям дошкільного закладу систематично поповнювався офіційний сайт https://zdo463.kyiv.ua/ цікавими порадами для батьків в рубриці «Для Вас, батьки!», готувалися онлайн консультації, майстер-класи, відео заняття, фото звіти щодо проведеної роботи з дітьми. Педагоги ділилися досвідом роботи, готували відео заняття з різних розділів програми, пошуково дослідну діяльність, дидактичні ігри та вправи, музичні та фізкультурні розваги. Матеріали розміщено на сайті дошкільного навчального закладу: https://zdo463.kyiv.ua/ , на сторінці Департаменту освіти і науки Києва «Все буде Україна! ОК!» та сторінці закладу у соціальній мережі Facebook: ЗДО 463 Київ, а також створених чатах у Viber групах.
Систематично вихователями проводилась робота по образотворчій діяльності. В роботі з дітьми використовувалися нетрадиційні техніки, художнє слово, малі фольклорні жанри. Позитивним у роботі з дітьми та батьками було оформлення тематичних виставок виробів та малюнків: «Зелений вогник!», «Осінь чарівниця», «Пожежна безпека очима дітей», «Новорічна іграшка», «Герб України-символ незламної нації», «Малеча Києва за Мир!». Протягом навчального року у співпраці з батьківською громадою провели флешмоби: «День захисників і захисниць України!», «Долонька миру», «Відеовалентинка для ЗСУ», «Мова наша – солов’їна!», «Барвиста вишиванка». Також батьки молодших груп №8 та №2 прийняли активну участь у районній виставці хенд-мейд «Театралізована лялька». Варто відмітити участь вихователя Вінніченко О.Г. у благодійній акції «Лялька-мотанка для ЗСУ».
В 2023 та 2024 роках батьківська громада у співпраці із працівниками закладу освіти провели ряд благодійних ярмарків для збору коштів на допомогу ЗСУ. Започаткували співпрацю з громадськими організаціями: ГО «Допомога разом», «Безпечний регіон»; ГО «Берегині з Ірпеня»; фонд «Українська думка».
Роботу колективу було відзначено батьківською громадою старших груп №3 та №7 через висловлення Подяки, яку було надіслано в управління освіти Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.
Дотримання вимог охорони дитинства, охорони праці та безпеки життєдіяльності, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм
Згідно із Законом України «Про охорону праці» у закладі дошкільної освіти здійснюється робота з охорони праці, затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників освітнього процесу. Робота з забезпечення безпеки життєдіяльності закладу освіти та учасників освітнього процесу здійснюється згідно з нормативною базою та заходів безпеки праці.
Протипожежна безпека у закладі дошкільної освіти посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. Розроблено плани евакуації дітей на випадок пожежі. В наявності 52 вогнегасники, також заклад оснащений пожежними рукавами в кількості – 6 штук. Періодично проводяться евакуаційні тренінги на випадок виникнення пожежі. Наказом по закладу призначені відповідальні особи за протипожежний стан.
Силами колективу, та батьками закладу освіти, в приміщенні СШ №200, було облаштоване найпростіше укриття для перебування дітей та працівників при оголошенні сигналу «Повітряна тривога». В найпростішому укритті в наявності вентиляція, санітарно-гігієнічний куточок, засоби пожежогасіння, валіза домедичної допомоги, запас питної та технічної води, лавки для сидіння, столи для освітнього процесу, іграшки та настільні ігри.
Адміністрація створює належні умови праці для працівників закладу освіти. При складанні річного плану роботи плануються заходи щодо організації роботи з охорони праці, збереження життя та здоров’я дітей і працівників, попередження травматизму.
Забезпечено проведення первинного, повторного та інших видів інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки. Не допускаються до роботи працівники, які не пройшли інструктаж і перевірку знань з охорони праці.
Соціальний захист працівників закладу дошкільної освіти
У Закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 463Святошинськог району міста Києва здійснюється соціальний захист працівників. Між адміністрацією і трудовим колективом складений Колективний договір. Цей договір є нормативним актом, на підставі якого здійснюється регулювання соціально-економічних, виробничих і трудових відносин. Зобов’язання адміністрації, передбачені колективним договором, ретельно виконуються. Вчасно виплачується заробітна плата і аванс, всі педагоги отримують доплату за вислугу років та престиж праці, всі працівники отримали грошову винагороду до Дня працівників освіти, також всі працівники отримують в розмірі посадового окладу матеріальну допомогу на оздоровлення до щорічної основної відпустки.
Профспілковий комітет закладу дошкільної освіти приймає участь у розробці комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів з охорони праці, в роботі комісії з атестації посадових осіб на знання ними нормативних актів з охорони праці. Також здійснює громадський контроль за охороною праці в особі своїх вибраних представників.
Забезпечене соціальне страхування всіх працівників від нещасних випадків, професійних захворювань.
Всі працівники закладу освіти проходять періодичні профілактичні медичні огляди 2 рази на рік, з наступним допуском до роботи і відповідним записом в особових медичних книжках кожного працівника.
Організація роботи щодо зміцнення здоров’я дітей та медичного супроводу
Велику увагу протягом навчального року приділяється фізичному вихованню, медичному обслуговуванню та організації харчування дітей. Серед багатьох чинників, що забезпечує необхідний рівень фізичного та психічного розвитку дитини є раціональний режим. Основним принципом правильної організації режиму є його відповідність віковим особливостям дитини. Вона обумовлюється задоволенням потреб організму у сні, відпочинку, харчуванні, діяльності, тому режим дня для дітей різного віку у закладі освіти підібраний згідно до віку дитини.
Медичне обслуговування вихованців закладу дошкільної освіти здійснюється медичними працівниками закладу. Відповідно до графіку проводиться щоквартальні антропометричні виміри дітей.
Організація харчування в закладі дошкільної освіти
В закладі освіти створювались сприятливі умови для організації повноцінного та якісного харчування, яке здійснювалось відповідно до нового сезонного чотиритижневого меню, розробленого старшими медсестрами закладу освіти Музичук М.М. та Киричок Т.В., погодженого з Держпродспоживслужбою згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №305 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 786 від 28.07.2021 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» від 24.03.2021 та рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я України.
У новому меню обмежено споживання хліба, картоплі, молока, солі, цукру, жирів тваринного походження. Натомість передбачено збільшення кисломолочних продуктів, бобових, свіжих та свіжозаморожених овочів, ягід та свіжих фруктів.
З боку директора та медичних працівників протягом року здійснювався систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування. Проводились оперативні перевірки щодо організації харчування, виходу страв та якістю приготування їжі.
Харчоблок знаходиться в належному стані та оснащений відповідно вимог НАССР. Документація систематизована та оновлена за НАССР. Технологічне обладнання в закладі освіти працює, підтримується його використання в безперебійному режимі.
Готуючи страви, кухарі суворо дотримуються технології приготування їжі, нормативного об’єму страв.
Постійно здійснюється контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог щодо утримання харчоблоку, миття посуду, технології приготування їжі, термінів реалізації продуктів харчування.
Перспективні та поточні заявки подавались своєчасно. Продукти харчування та продовольча сировина надходили від постачальників із супровідними документами.
З боку вихователя-методиста здійснювався контроль за культурою харчування дітей. Режим харчування здійснювався відповідно до режиму кожної вікової групи.
Соціальна підтримка та соціальна допомога дітям позбавленим батьківського піклування, дітям з багатодітних сімей, дітям-інвалідам, дітям – киян, чиї батьки є учасниками бойових дій, діти які переміщені з тимчасово окупованої території АР Крим та районів проведення антитерористичної операції
В закладі освіти виховуються 49 дітей які потребують соціальної підтримки та допомоги, а саме :
- дітей з багатодітних сімей – 13 осіб (50% від вартості харчування);
- діти киян, чиї батьки є учасниками бойових дій – 10 осіб (безкоштовне харчування);
- діти які переміщені з тимчасово окупованої території АР Крим та районів проведення антитерористичної операції – 17 осіб (безкоштовне харчування);
- діти з інвалідністю – 1 особи (безкоштовне харчування);
- діти киян Захисників і Захисниць, чиї батьки приймають безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України – 5 особи (безкоштовне харчування);
- Діти з особливими освітніми потребами – 2 особи (безкоштовне харчування).
Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання
Один із основних принципів нашої роботи є відкритість. Ми завжди готові поділитись досвідом своєї роботи з колегами та з батьками. Батьки є основними замовниками та координаторами роботи дитячого садка, і керівник, і працівники підзвітні, насамперед, саме їм. З цією метою у закладі діє батьківська громада. З метою ознайомлення батьків з життям закладу освіти проводимо групові та індивідуальні консультації, тематичні батьківські збори. Батьки сприяють поліпшенню середовища в закладі освіти.
Протягом року здійснювалося фінансування закладу за бюджетні кошти. Для укомплектування укриття придбано біотуалети, ліхтарі, медичні сумки-аптечки для надання домедичної допомоги (Додаток 1).
Аналіз звернень громадян з питань діяльності закладу освіти
Організація роботи зі зверненнями громадян є важливою складовою управління закладом. Особистий прийом громадян керівником в закладі проводиться згідно графіка роботи директора. З метою упередження появи звернень, зняття конфліктних ситуацій, роз’яснення проблемних питань освіти, фінансово-господарської діяльності, батьківської плати, приймаю участь у групових батьківських зборах де батьки мають змогу порушити хвилюючі їх питання. На веб-сайті ЗДО є можливість он-лайн задати питання будь-кому з адміністрації.
За минулий 2023-2024 навчальний рік кількість звернень становить 220.
№ з/п |
Аналіз звернень громадян |
Всього |
1 |
Оформлення дитини до ДНЗ |
79 |
2 |
Правові питання |
28 |
3 |
Збереження місця, переведення, вибуття дітей |
21 |
4 |
Оплата за харчування, відвідування ЗДО |
92 |
5 |
ВСЬОГО |
220 |
Основні проблеми, з якими звертаються до керівника це: оформлення дитини до закладу або переведення з однієї групи в іншу та іншого закладу, а також відвідування чергової групи.
Підсумки:
Підводячи підсумки минулого навчального року можна стверджувати, що в Закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 463 Святошинського району міста Києва створені належні умови для організації та проведення освітньої роботи, реалізації Базового компонента дошкільної освіти на забезпечення фізичного і психологічного здоров’я дітей, розвиток їх творчих здібностей, формування вмінь та навичок, необхідних для життя в соціумі.
Під час воєнного стану, діти 5-ти річного віку охоплені дошкільною освітою за потребою батьків.
Керівник вживає всі необхідні заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази ЗДО, забезпечуючи їх раціональне використання.
Але є труднощі які необхідно вирішувати і надалі. Це ремонт закладу освіти після ракетного обстрілу російською федерацією, поступова заміна дитячих меблів, ліжок, часткова заміна м’якого інвентарю.
Успіхи дитячого садка це не мої особисті успіхи, а успіхи всього колективу – це успіхи працівників нашого закладу освіти.
Додаток 1
Звіт про використання бюджетних коштів по ДНЗ № 463
у період з 01.06.2023 по 31.05.2024 року
№ з/п |
Назва товару |
Кількість (шт.) |
Сума (грн.) |
№ групи, призначення |
1 |
Пісок |
6т |
|
пісочники |
2 |
Морозильна скриня |
1 |
|
комора |
3 |
Пральна машина з сушкою |
1 |
|
пральня |
4 |
Рушники паперові |
400 |
|
по групах |
5 |
Папір туалетний |
400 |
|
по групах |
6 |
Розчинник |
8 |
|
|
7 |
Фарба водоемульсіонна |
6 |
|
|
8 |
Фарба червоно-коричнева |
8 |
|
|
9 |
Фарба червона |
8 |
|
|
10 |
Фарба зелена |
8 |
|
|
11 |
Фарба біла |
6 |
|
|
12 |
Фарба блакитна |
8 |
|
|
13 |
Фарба жовта |
8 |
|
|
14 |
Фарба сіра |
6 |
|
|
15 |
Ліхтарі електричні |
6 |
|
|
16 |
Біотуалет |
2 |
|
укриття |
17 |
Подовжувач 5м |
4 |
|
|
18 |
Подовжувач 10м |
4 |
|
|
19 |
Пакети для сміття 60л |
200 |
|
по групах |
20 |
Бокси навчально-розвивальні |
3 |
|
по групах |
21 |
Сіль технічна |
400 |
|
посипання доріжок |
22 |
Вогнегасник ВП(ОП-5)-5 |
3 |
|
укриття |
23 |
Кріплення для вогнегасників |
3 |
|
укриття |
24 |
Вогнегасник ВВК-3,5 |
2 |
|
щитова |
25 |
Кріплення для вогнегасників |
2 |
|
щитова |
26 |
Діелектричні рукавиці |
1 |
|
щитова |
27 |
Діелектричні боти |
1 |
|
щитова |
28 |
Лопата штикова |
2 |
|
укриття |
29 |
Лопата совкова |
2 |
|
укриття |
30 |
Сокира пожежна |
1 |
|
укриття |
31 |
Лом пожежний |
1 |
|
укриття |
32 |
Ножівка по металу |
1 |
|
укриття |
Директор Лідія МОСКАЛЕНКО
ЗВІТ
директора Дошкільного навчального закладу № 463
МОСКАЛЕНКО Лідії Андріївни
перед педагогічним колективом та громадськістю
про діяльність протягом 2022-2023 н.р.
Даний звіт зроблений на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», зміст звіту підготовлений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю».
Мета: Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.
Завдання звітування:
1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.
2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом освіти.
Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:
- Конституції України,
- Закону України «Про освіту»,
- Закону України «Про дошкільну освіту»,
- Положення про дошкільний навчальний заклад,
- Базовий компонент дошкільної освіти України,
- Закону України «Про охорону праці»,
- Кодексу цивільного захисту України,
- Правил пожежної безпеки для навчальних закладів освіти і науки
України,
- Закону України «Про відпустки»,
- власного Статуту,
- річного плану роботи на 2022-2023 н.р.,
- Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку,
- Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів.
Головною метою діяльності дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.
Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.
Безпосереднє керівництво дошкільним закладом здійснює директор, згідно із повноваженнями закріпленими Статутом ДНЗ № 463.
Дошкільний навчальний заклад розрахований на 220 місць. Обліковий склад дітей дошкільного навчального закладу у 2022-2023 навчальному році склав 280 дітей, з них:
4 групи раннього віку (2-3роки) – 60 дітей;
8 дошкільних груп (3-6 (7) років) – 220 дітей.
Групи комплектуються за віковими ознаками.
Зараховування дітей до дошкільного закладу здійснюється на підставі електронної реєстрації заявки, медичної довідки про стан здоров’я дитини, карти профілактичних щеплень (форма 063/о), свідоцтва про народження дитини та заяви батьків.
Дошкільний навчальний заклад № 463 працює з 07.00 до 19.00 годин з п’ятиденним робочим тижнем та 12 годинним перебуванням дітей.
Навчальний рік у дошкільному закладі розпочинається 1 вересня і закінчується 31 травня. З 1 червня по 31 серпня у дошкільному закладі здійснюється літній оздоровчий період.
Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення. План роботи схвалено педагогічною радою закладу, затверджено керівником та погоджено з управлінням освіти Святошинської районної в місті Києві державної реєстрації.
Забезпечення ДНЗ № 463 кваліфікованими педагогічними кадрами
Педагогічний колектив відзначається стабільністю, але разом з тим наявні вакансії. За штатним розкладом педагогічних працівників має бути 34,22, а фактично – фізичних осіб – 22: 1 директор, 1 вихователь-методист, 1 музичний керівник, 17 вихователів. Один вихователь та один інструктор з фізкультури, перебувають у соціальній відпустці для догляду за дітьми до досягнення ними 3-х річного віку.
Освітній рівень педагогічних працівників:
- вища педагогічна освіта - 16,
- середня спеціальна - 4,
- здобуває повну вищу освіту – 0.
Кваліфікаційний рівень:
- «спеціаліст вищої категорії» - 5 чол.,
- «спеціаліст першої категорії» - 7 чол.,
- «спеціаліст другої категорії» - 2 чол.,
- педагогічне звання «вихователь-методист» - 2 чол.,
- педагогічне звання «старший вихователь» - 1 чол.,
- здобуває вищу педагогічну освіту-1 (1-вихователь).
Обслуговуючий та технічний персонал - 24 особи.
Робота педагогічного колективу спрямована на реалізацію Базового компонента дошкільної освіти, на забезпечення фізичного і психологічного здоров’я дітей, розвиток їх творчих здібностей, формування вмінь та навичок, необхідних для життя в соціумі.
Освітня робота з дітьми здійснювалася протягом року на належному рівні відповідно до річного плану роботи. З 24.02.2022 призупинено освітній процес в зв’язку з введенням воєнного стану в Україні. З 28 березня по 31серпня 2022 року в умовах воєнного стану освітній процес відбувався в дистанційній формі, що є найбільш безпечним для його учасників. З 01.09.2022 було відновлено освітній процес в черговому режимі (дві різновікові групи) відповідно до кількості місць в укритті. Першочергове право надавалось внутрішньо-переміщених особам, чиї батьки перебувають у лавах Збройних Сил України, Національної Гвардії та підрозділах Територіальної оборони та дітей п’ятирічного віку для яких дошкільна освіта є обов’язковою.
Наш педагогічний колектив має змогу здійснювати переорієнтацію всього освітнього процесу з навчального на розвивальний. Вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями.
Педагогам дошкільного закладу надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахового майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди, використання кращого досвіду вихователів садку, проходження курсів підвищення кваліфікації при ІППО дистанційно.
Минулого навчального року атестувались наступні педагоги: Максименко Н.Я. підтверджувала «вищу категорію»; Бондаренко Н.Г. підтверджувала «другу категорію»; Мороз С.В. підтверджувала «відповідає займаній посаді». Порушень по атестації не виявлено.
Вихователі здійснювали тематичне планування за режимними моментами. Кожного тижня домінувала одна тема, яка проходила через усі розділи програми «Дитина», використовувався метод проєктної діяльності. У плануванні вихователі зазначали форми, види діяльності та їх послідовність. Було розроблено та поновлено багато дидактичного матеріалу, консультацій для батьків. На високому рівні в умовах воєнного стану в Україні організовувалася робота з дітьми в укритті. Матеріали роботи розміщувалися на сайті ДНЗ №463: http://www.dnz463.kiev.ua/node/43; Телеграм-каналі у чаті БАТЬКАМ ТА МАЛЕЧІ ПРО ЦІКАВІ РЕЧІ Святошинського району міста Києва: https://t.me/+dcPKIskyFa1IODYy та на сторінці закладу у соціальній мережі Facebook: ЗДО 463 Київ, а також створених чатах у Viber групах.
Впродовж навчального року було прикладено чимало зусиль щодо вдосконалення професійної майстерності педагогів шляхом самоосвіти, що підтверджено відповідними сертифікатами. Також були проведені з дітьми відкриті заняття, які показали, що діти нашого дошкільного закладу у повному обсязі володіють програмою розвитку дитини «Дитина».
Першочергове завдання над яким працював колектив педагогів в минулому навчальному році – це формування у дітей національно-патріотичної самосвідомості, любові до Батьківщини, шанобливого ставлення до традицій, культури та історії рідного народу. Педагоги спрямували свою роботу на розвиток у вихованців уявлень про історію рідного міста Києва, походження його назви, про географічні та історичні пам′ятники рідного краю. Також вихователі знайомили дітей з символікою України, національною культурою, традиціями у яких відбувається багатогранне життя народу, нації. Враховуючи вікові особливості та програмові вимоги вихователі середніх та старших груп виготовили сучасні дидактичні ігри та посібники з патріотичного виховання. Варто відмітити виготовлення вихователями Вінніченко О.Г. та Гончарук Л.М. багатофункціональних, пізнавальних леп-буків «Моя ненька – Україна» та «Я і моя Батьківщина».
Слід відмітити роботу музичного керівника Песляк З.П. яка безпосередньо дбає про творче засвоєння дітьми знань з народознавства. Вчить дітей шанувати народні свята, обряди та брати в них участь. Зокрема 16.11.2022 за активної участі дітей старших груп № 8 та № 2, вихователя Кольченко О.Г., відбулася розвага «Осінній ярмарок». Діти виявили інтерес, високий рівень знань народних звичаї та традицій. Ці знання не тільки несуть інформативну функцію, а й допомагають пізнати історію рідного краю, формують прагнення збагачувати його красу, робити своєрідні відкриття. Варто відмітити активну участь дітей старших груп у проведенні виставки осінніх композицій «Осінь чарівниця». Вихователі Вінніченко О.Г., Ситник А.М. прищеплюють дітям любов до природи рідного краю, повагу до людської праці, вчать захоплюватися природними багатствами.
Активну участь у виставці дидактичних ігор з патріотичного виховання прийняли вихователі: Шестакова С.О., Вінніченко О.Г., Максименко Н.Я., Андрієнко Н.В., Кольченко О.Г., Гончарук Л.М., Багатиренко С.В.
Команда від дошкільного закладу в складі: Вінніченко О.Г., Ситник А.М., Гуменної Т.М., Песляк З.П., Ковальчук О.А. прийняла участь у національно-патріотичних спортивних змаганнях серед працівників закладів освіти Святошинського району міста Києва «Патріот-2023». За участь у змаганнях команда була відзначена Подякою та цінним подарунком.
Під час колективного перегляду заняття з патріотичного виховання «Моя країна - Україна» в старшій групі № 2 (вихователь Вінніченко О.Г.) та під час безпосередніх бесід з дітьми було виявлено, що у дітей стійкі знання. Діти розуміють, що кожна людина має свою Батьківщину. Вони добре знають символіку України, обереги рідного краю, звичаї та традиції, цікавляться історією рідної країни.
Київською міською організацією профспілки працівників освіти і науки України, за високий професіоналізм, вагомий внесок у виховання підростаючого покоління, активну громадську позицію, плідну співпрацю з профспілкою та з нагоди ювілею, нагороджена Почесною грамотою директор ДНЗ № 463 Москаленко Л.А.
Київським міським головою, за вагомий особистий внесок у соціально-економічній, культурно-освітній, науково-технічний розвиток України і її столиці – міста Києва, значні здобутки у професійній, громадській діяльності, самовіддану працю та з нагоди 31-ї річниці незалежності України, оголошена Подяка музичному керівнику Песляк З.П.
Дотримання вимог охорони дитинства, охорони праці та безпеки життєдіяльності, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм
Згідно із Законом України «Про охорону праці» у дошкільному навчальному закладі здійснюється робота з охорони праці, затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників освітнього процесу. Робота з забезпечення безпеки життєдіяльності дошкільного закладу та учасників освітнього процесу здійснюється згідно з нормативною базою та заходів безпеки праці.
Протипожежна безпека у дошкільному навчальному закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. Розроблено плани евакуації дітей на випадок пожежі. В наявності 52 вогнегасники, також заклад оснащений пожежними рукавами в кількості – 6 штук. Періодично проводяться евакуаційні тренінги на випадок виникнення пожежі. Наказом по закладу призначені відповідальні особи за протипожежний стан.
Силами колективу дошкільного навчального закладу, в приміщенні овочесховища, було облаштоване найпростіше укриття для перебування дітей та працівників при оголошенні сигналу «Повітряна тривога». В найпростішому укритті в наявності вентиляція, санітарно-гігієнічний куточок, засоби пожежогасіння, валіза домедичної допомоги, запас питної та технічної води, лавки для сидіння, столи для освітнього процесу та вживання їжі, іграшки та настільні ігри.
Адміністрація створює належні умови праці для працівників дошкільного закладу. При складанні річного плану роботи плануються заходи щодо організації роботи з охорони праці, збереження життя та здоров’я дітей і працівників, попередження травматизму.
Забезпечено проведення первинного, повторного та інших видів інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки. Не допускаються до роботи працівники, які не пройшли інструктаж і перевірку знань з охорони праці.
Соціальний захист працівників дошкільного закладу
У Дошкільному навчальному закладі № 463 здійснюється соціальний захист працівників. Між адміністрацією і трудовим колективом складений Колективний договір. Цей договір є нормативним актом, на підставі якого здійснюється регулювання соціально-економічних, виробничих і трудових відносин. Зобов’язання адміністрації, передбачені колективним договором, ретельно виконуються. Вчасно виплачується заробітна плата і аванс, всі педагоги отримують доплату за вислугу років та престиж праці, всі працівники отримали грошову винагороду до Дня працівників освіти та 8 Березня, також всі працівники отримують в розмірі посадового окладу матеріальну допомогу на оздоровлення до щорічної основної відпустки.
Профспілковий комітет дошкільного навчального закладу приймає участь у розробці комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів з охорони праці, в роботі комісії з атестації посадових осіб на знання ними нормативних актів з охорони праці. Також здійснює громадський контроль за охороною праці в особі своїх вибраних представників.
Забезпечене соціальне страхування всіх працівників від нещасних випадків, професійних захворювань.
Всі працівники ДНЗ проходять періодичні профілактичні медичні огляди 2 рази на рік, з наступним допуском до роботи і відповідним записом в особових медичних книжках кожного працівника.
Організація роботи щодо зміцнення здоров’я дітей та медичного супроводу
Велику увагу протягом навчального року приділяється фізичному вихованню, медичному обслуговуванню та організації харчування дітей. Серед багатьох чинників, що забезпечує необхідний рівень фізичного та психічного розвитку дитини є раціональний режим. Основним принципом правильної організації режиму є його відповідність віковим особливостям дитини. Вона обумовлюється задоволенням потреб організму у сні, відпочинку, харчуванні, діяльності, тому режим дня для дітей різного віку у дошкільному закладі підібраний згідно до віку дитини.
Організація харчування в дошкільному навчальному закладі
В дошкільному закладі створювались сприятливі умови для організації повноцінного та якісного харчування, яке здійснювалось відповідно до нового сезонного чотиритижневого меню, розробленого старшими медсестрами дошкільного закладу Музичук М.М. та Киричок Т.В., погодженого з Держпродспоживслужбою згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №305 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 786 від 28.07.2021 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» від 24.03.2021 та рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я України.
У новому меню обмежено споживання хліба, картоплі, молока, солі, цукру, жирів тваринного походження. Натомість передбачено збільшення кисломолочних продуктів, бобових, свіжих та свіжозаморожених овочів, ягід та свіжих фруктів.
З боку директора та медичних працівників протягом року здійснювався систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування. Проводились оперативні перевірки щодо організації харчування, виходу страв та якістю приготування їжі.
Харчоблок знаходиться в належному стані та оснащений відповідно вимог НАССР. Документація систематизована та оновлена за НАССР. Технологічне обладнання в дошкільному закладі працює, підтримується його використання в безперебійному режимі.
Готуючи страви, кухарі суворо дотримуються технології приготування їжі, нормативного об’єму страв.
Постійно здійснюється контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог щодо утримання харчоблоку, миття посуду, технології приготування їжі, термінів реалізації продуктів харчування.
Перспективні та поточні заявки подавались своєчасно. Продукти харчування та продовольча сировина надходили від постачальників із супровідними документами.
З боку вихователя-методиста здійснювався контроль за культурою харчування дітей. Режим харчування здійснювався відповідно до режиму кожної вікової групи.
Соціальна підтримка та соціальна допомога дітям позбавленим батьківського піклування, дітям з багатодітних сімей, дітям-інвалідам, дітям – киян, чиї батьки є учасниками бойових дій, діти які переміщені з тимчасово окупованої території АР Крим та районів проведення антитерористичної операції
В дошкільному закладі виховуються 47 дитини які потребують соціальної підтримки та допомоги, а саме :
- дітей з багатодітних сімей – 16 осіб (50% від вартості харчування);
- діти киян, чиї батьки є учасниками бойових дій – 12 осіб (1 гривня на місяць);
- діти які переміщені з тимчасово окупованої території АР Крим та районів проведення антитерористичної операції – 16 осіб (безкоштовне харчування);
- діти з інвалідністю – 1 особа (безкоштовне харчування);
- діти киян Захисників і Захисниць, чиї батьки приймають безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України – 2 особи (1 гривня на місяць).
Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання
Один із основних принципів нашої роботи є відкритість. Ми завжди готові поділитись досвідом своєї роботи з колегами та з батьками. Батьки є основними замовниками та координаторами роботи дитячого садка, і керівник, і працівники підзвітні, насамперед, саме їм. З цією метою у закладі діє батьківська громада. З метою ознайомлення батьків з життям дошкільного закладу проводимо групові та індивідуальні консультації, тематичні батьківські збори. Батьки сприяють поліпшенню середовища в дошкільному закладі.
Протягом року здійснювалося фінансування закладу за бюджетні кошти. Для укомплектування укриття придбано лави, біотуалети, ліхтарі, термоси, контейнери для їжі, медичні сумки-аптечки для надання домедичної допомоги, миючі, дезінфікуючі засоби, м’який інвентар, канцтовари (Додаток 1).
Аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу
Організація роботи зі зверненнями громадян є важливою складовою управління закладом. Особистий прийом громадян керівником в закладі проводиться згідно графіка роботи директора. З метою упередження появи звернень, зняття конфліктних ситуацій, роз’яснення проблемних питань освіти, фінансово-господарської діяльності, батьківської плати, приймаю участь у групових батьківських зборах де батьки мають змогу порушити хвилюючі їх питання. На веб-сайті ДНЗ є можливість он-лайн задати питання будь-кому з адміністрації.
За минулий 2022-2023 навчальний рік кількість звернень становить 195.
№ з/п |
Аналіз звернень громадян |
Всього |
1 |
Оформлення дитини до ДНЗ |
60 |
2 |
Правові питання |
7 |
3 |
Збереження місця, переведення, вибуття дітей |
34 |
4 |
Оплата за харчування, відвідування ДНЗ |
94 |
5 |
ВСЬОГО |
195 |
Основні проблеми, з якими звертаються до керівника це: оформлення дитини до закладу або переведення з однієї групи в іншу та іншого закладу, а також відвідування чергової групи.
Підсумки:
Підводячи підсумки минулого навчального року можна стверджувати, що в Дошкільному навчальному закладі № 463 створені належні умови для організації та проведення освітньої роботи, реалізації Базового компонента дошкільної освіти на забезпечення фізичного і психологічного здоров’я дітей, розвиток їх творчих здібностей, формування вмінь та навичок, необхідних для життя в соціумі.
Під час воєнного стану, діти 5-ти річного віку охоплені дошкільною освітою за потребою батьків.
Керівник вживає всі необхідні заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази ДНЗ, забезпечуючи їх раціональне використання.
Але є труднощі які необхідно вирішувати і надалі. Це поступова заміна дитячих меблів, ліжок, часткова заміна м’якого інвентарю.
Успіхи дитячого садка це не мої особисті успіхи, а успіхи всього колективу – це успіхи працівників нашого дошкільного навчального закладу.
Додаток 1
Звіт про використання бюджетних коштів по ДНЗ № 463
у період з 01.06.2022 по 31.05.2023 року
№ з/п |
Назва товару |
Кількість (шт.) |
Сума (грн.) |
№ групи, призначення |
1 |
Штора-тюль вуаль біла |
180м |
|
по групах |
2 |
Туалет 165 люкс |
2 |
|
укриття |
3 |
Би Фреш Грин |
2 |
|
укриття |
4 |
Би Фреш Гринк |
2 |
|
укриття |
5 |
Лавка для сидіння 4-х місна |
7 |
|
укриття |
6 |
Засіб для скла |
50 |
|
по групах |
7 |
Папір туалетний |
800 |
|
по групах |
8 |
Рушники паперові |
200 |
|
по групах |
9 |
Серветки паперові |
100 |
|
по групах |
10 |
Пакети для сміття 60л |
50 |
|
по групах |
11 |
Пакети для сміття 35л |
200 |
|
по групах |
12 |
Пакети для сміття 120л |
250 |
|
двірники |
13 |
Пакети для сміття 160л |
500 |
|
двірники |
14 |
Набір губок для миття посуду |
50 |
|
по групах |
15 |
Засіб відбілюючий 1л |
10 |
|
пральня |
16 |
Чистящий засіб 0,3кг |
50 |
|
по групах |
17 |
Гель для прання |
50 |
|
пральня |
18 |
Засіб для миття скла 0,5л |
10 |
|
по групах |
19 |
Засіб для чищення унітазів |
40 |
|
по групах |
20 |
Засіб для миття підлоги |
10 |
|
по групах |
21 |
Засіб для видалення жиру |
5 |
|
харчоблок |
22 |
Засіб для миття посуду |
50 |
|
по групах |
23 |
Рідке мило господарче 5л |
20 |
|
пральня |
24 |
Рідке мило дитяче 0,5л |
200 |
|
по групах |
25 |
Порошок пральний 4,5 кг |
20 |
|
пральня |
26 |
Сода харчова |
50 |
|
по групах |
27 |
Засіб чистящий 0,5 кг |
50 |
|
по групах |
28 |
Стінка дитяча «Кухня» |
1 |
|
група №12 |
29 |
Стінка дитяча «Перукарня» |
1 |
|
група №12 |
30 |
Ліхтарики LED P4526 |
4 |
|
укриття |
31 |
Ліхтарики LED P4531 |
4 |
|
укриття |
32 |
Павербанк |
1 |
|
кабінет директора |
33 |
Ємкість циліндрична 1000л |
1 |
|
територія |
34 |
Термос 3,6л |
4 |
|
укриття |
35 |
Термос 12л |
2 |
|
харчоблок |
36 |
Термос 6л |
2 |
|
харчоблок |
37 |
Генератор дизельний |
1 |
|
укриття |
38 |
Фарба акварельна |
50 |
|
групи |
39 |
Альбом для малювання |
100 |
|
групи |
40 |
Картон кольоровий |
80 |
|
групи |
41 |
Кольоровий папір |
80 |
|
групи |
42 |
Набір двостороннього кольорового паперу |
10 |
|
групи |
43 |
Олівці кольорові |
100 |
|
групи |
44 |
Олівці воскові |
30 |
|
групи |
45 |
Папір А-4 |
60 |
|
групи |
46 |
Пластилін |
50 |
|
групи |
47 |
Клей ПВА |
10 |
|
групи |
48 |
Коректор-ручка |
5 |
|
кабінет методиста |
49 |
Набір кольорових кулькових ручок |
10 |
|
групи |
50 |
Стрічка клейка 24мм |
10 |
|
групи |
51 |
Стрічка клейка 48мм |
10 |
|
групи |
52 |
Файли А-4 |
40 |
|
групи |
53 |
Фарба гуаш |
60 |
|
групи |
Директор Лідія МОСКАЛЕНКО
ЗВІТ за 2021-2022 навчальний рік
директора Дошкільного навчального закладу № 463
МОСКАЛЕНКО Лідії Андріївни
на загальних зборах колективу 15.06.2022
Даний звіт зроблений на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. № 178 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», зміст звіту підготовлений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю».
Мета: Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.
Завдання звітування:
1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.
2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом освіти.
Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:
- Конституції України,
- Закону України «Про освіту»,
- Закону України «Про дошкільну освіту»,
- Положення про дошкільний навчальний заклад,
- Базовий компонент дошкільної освіти України,
- Закону України «Про охорону праці»,
- Кодексу цивільного захисту України,
- Правил пожежної безпеки для навчальних закладів освіти і науки
України,
- Закону України «Про відпустки»,
- власного Статуту,
- річного плану роботи на 2021-2022 н.р.,
- Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних
закладах,
- Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів.
Головною метою діяльності дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.
Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.
Безпосереднє керівництво дошкільним закладом здійснює директор, згідно із повноваженнями закріпленими Статутом ДНЗ № 463.
Дошкільний навчальний заклад розрахований на 220 місць. Обліковий склад дітей дошкільного навчального закладу у 2021-2022 навчальному році склав 302 дітей, з них:
4 групи раннього віку (2-3роки) – 80 дітей;
8 дошкільних груп (3-6 (7) років) – 222 дітей.
Групи комплектуються за віковими ознаками.
Зараховування дітей до дошкільного закладу здійснюється на підставі електронної реєстрації заявки, медичної довідки про стан здоров’я дитини, карти профілактичних щеплень (форма 063/о), свідоцтва про народження дитини та заяви батьків.
Дошкільний навчальний заклад № 463 працює з 07.00 до 19.00 годин з п’ятиденним робочим тижнем та 12 годинним перебуванням дітей.
Навчальний рік у дошкільному закладі розпочинається 1 вересня і закінчується 31 травня. З 1 червня по 31 серпня у дошкільному закладі здійснюється літній оздоровчий період.
Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення. План роботи схвалено педагогічною радою закладу, затверджено керівником та погоджено з управлінням освіти Святошинської районної в місті Києві державної реєстрації.
Забезпечення ДНЗ № 463 кваліфікованими педагогічними кадрами
Педагогічний колектив відзначається стабільністю, але разом з тим наявні вакансії. За штатним розкладом педагогічних працівників має бути 34,22, а фактично – фізичних осіб – 29: 1 директор, 1 вихователь-методист, 1 музичний керівник, 26 вихователів, 2 з них перебувають у соціальній відпустці для догляду за дітьми до досягнення ними 3-х річного віку.
Освітній рівень педагогічних працівників:
- вища педагогічна освіта - 22,
- середня спеціальна - 4,
- здобуває повну вищу освіту – 0.
Кваліфікаційний рівень:
- «спеціаліст вищої категорії» - 7 чол.,
- «спеціаліст першої категорії» - 8 чол.,
- «спеціаліст другої категорії» - 4 чол.,
- педагогічне звання «вихователь-методист» - 3 чол.,
- педагогічне звання «старший вихователь» - 1 чол.,
- здобуває вищу педагогічну освіту-1 (1-вихователь).
Обслуговуючий та технічний персонал - 29 осіб.
Робота педагогічного колективу спрямована на реалізацію Базового компонента дошкільної освіти, на забезпечення фізичного і психологічного здоров’я дітей, розвиток їх творчих здібностей, формування вмінь та навичок, необхідних для життя в соціумі.
Освітня робота з дітьми здійснювалася протягом року на належному рівні відповідно до річного плану роботи. З 24.02.2022 призупинено освітній процес в зв’язку з введенням воєнного стану в Україні. З 28.03.2022 було відновлено освітній процес в дистанційному режимі. Одне завдання з річного плану ДНЗ № 463 на 2021-2022 н.р. перенесено на 2022-2023 н.р.
Наш педагогічний колектив має змогу здійснювати переорієнтацію всього освітнього процесу з навчального на розвивальний. Вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями.
Педагогам дошкільного закладу надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахового майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди, використання кращого досвіду вихователів садку, проходження курсів підвищення кваліфікації при ІППО дистанційно.
Минулого навчального року атестувались наступні педагоги: Шестакова С.О. - присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії», Лобачивець Ю.В. - присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії», Руденко Т.В. - підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та підтвердження раніше присвоєного педагогічного звання «старший вихователь». Досвід вихователя-методиста Руденко Т.В. «Організація екологічних міні-музеїв в ДНЗ» опубліковано в 2021 році у виданні «Бібліотечка вихователя дитячого садка». Порушень по атестації не виявлено.
Позитивно, що вихователі створили власні казки та успішно
використовували їх у роботі з дітьми. Заслуговує на увагу досвід роботи по використанню авторської казки вихователів старших груп Норинчак А.О., Пархоменко Г.М. Досвід Норинчак А.О. опубліковано в лютому 2021 року у виданні «Бібліотечка вихователя дитячого садка».
Вихователі здійснювали тематичне планування за режимними моментами. Кожного тижня домінувала одна тема, яка проходила через усі розділи програми «Дитина», використовувався метод проєктної діяльності. У плануванні вихователі зазначали форми, види діяльності та їх послідовність. Було розроблено та поновлено багато дидактичного матеріалу, консультацій для батьків. На високому рівні у період карантину та в умовах воєнного стану в Україні організовувалася дистанційна робота з дітьми. Матеріали дистанційної роботи розміщувалися на сайті ДНЗ №463: http://www.dnz463.kiev.ua/node/43; Телеграм-каналі у чаті БАТЬКАМ ТА МАЛЕЧІ ПРО ЦІКАВІ РЕЧІ Святошинського району міста Києва: https://t.me/+dcPKIskyFa1IODYy та на сторінці закладу у соціальній мережі Facebook: ЗДО 463 Київ, а також створених чатах у Viber групах.
Впродовж навчального року було прикладено чимало зусиль щодо вдосконалення професійної майстерності педагогів шляхом самоосвіти, що підтверджено відповідними сертифікатами. Також були проведені з дітьми відкриті заняття, які показали, що діти нашого дошкільного закладу у повному обсязі володіють програмою розвитку дитини «Дитина». Завдання, що були запропоновані дітям для виконання були виконані на високому рівні. Одне із завдань річного плану на 2021-2022 навчальний рік ДНЗ 463, яке було заплановано на травень 2022 року, а саме: сприяти формуванню системи знань дошкільника про власне тіло, його функціонування, здоров’я, ціннісного ставлення до себе і мотивації до здорового способу життя перенесено на 2022-2023 навчальний рік.
Ефективному формуванню моральної свідомості старших дошкільників
сприяли інноваційні прийоми такі як: «Входження в казку чарівним
коридором», «Запах казки», нестандартне оцінювання «Сходинки».
В рамках проектної діяльності до Всесвітнього Дня Доброти діти старших груп
№10 та №12 долучилися до виготовлення «Скриньки добрих справ». В старшій
групі №1 було виготовлено «Дерево добрих справ».
Ефективним засобом було застосування методу інтелектуальних карт.
Вихователь Норинчак А.О. виготовила та використовувала в роботі з дітьми
інтелектуальні карти до теми: «Справедливість», «Моральні чесноти»,
«Доброта», «Добро». Оскільки ця технологія дає гарні результати у розвитку
зв’язного мовлення дошкільників, варто продовжувати її впровадження у
роботі з дітьми.
Варто відмітити дистанційну роботу педагогів: Песляк З.П., Гуменної Т.М., Лобачивець Ю.В., Андрієнко Н.В., Панчук А.В., Шестакової С.О., Бондаренко Н.Г., Пархоменко Г.М., Максименко Н.Я.
Також з метою ознайомлення батьків з життям дошкільного закладу систематично поповнювалася сторінка на Facebook цікавими порадами для батьків, готувалися он-лайн консультації, майстер-класи, відео заняття, фотозвіти щодо проведеної роботи з дітьми.
Впродовж року педагоги, для підвищення свого педагогічного саморозвитку, брали участь у вебінарах та онлайн-семінарах на таких платформах, як Рrometheus, Всеосвіта, MCFR: Освіта, EdEra.
Департаментом освіти і науки Київської міської державної адміністрації за сумлінну багаторічну працю на ниві освіти, досягнення майстерності у професійній діяльності, особистий вагомий внесок у розвиток столичної освіти та з нагоди Дня працівників освіти була оголошена Подяка директору ДНЗ
№ 463 Москаленко Л.А..
За багаторічну сумлінну працю, вагомі трудові здобутки, професіоналізм, високі досягнення у професійній діяльності та з нагоди Дня працівника освіти у 2021-2022 навчальному році нагороджена Почесною грамотою Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації заступник завідувача господарства Рекуненко Н.В. та вихователь Кольченко О.Г. Грамотою Департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації.
Грамотою управління освіти святошинського району за сумлінну працю та з нагоди 50-ти річного ювілею, нагороджена Савіна О.О.
Дотримання вимог охорони дитинства, охорони праці та безпеки життєдіяльності, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм
Згідно із Законом України «Про охорону праці» у дошкільному навчальному закладі здійснюється робота з охорони праці, затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників освітнього процесу. Робота з забезпечення безпеки життєдіяльності дошкільного закладу та учасників освітнього процесу здійснюється згідно з нормативною базою та заходів безпеки праці.
Протипожежна безпека у дошкільному навчальному закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. Встановлена та введена в дію автоматична пожежна сигналізація та автоматична система оповіщення. Розроблено плани евакуації дітей на випадок пожежі. В наявності 52 вогнегасники, також заклад оснащений пожежними рукавами в кількості –
6 штук. Періодично проводяться евакуаційні тренінги на випадок виникнення пожежі. Наказом по закладу призначені відповідальні особи за протипожежний стан.
Колектив бере участь у розробці та обговоренні комплексних планів щодо покращення умов праці, санітарно-оздоровчих заходів, охорони довкілля і вживає заходів щодо їх виконання.
Адміністрація створює належні умови праці для працівників дошкільного закладу. При складанні річного плану роботи плануються заходи щодо організації роботи з охорони праці, збереження життя та здоров’я дітей і працівників, попередження травматизму.
Забезпечено проведення первинного, повторного та інших видів інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки. Не допускаються до роботи працівники, які не пройшли інструктаж і перевірку знань з охорони праці.
Соціальний захист працівників дошкільного закладу
У Дошкільному навчальному закладі № 463 здійснюється соціальний захист працівників. Між адміністрацією і трудовим колективом складений Колективний договір. Цей договір є нормативним актом, на підставі якого здійснюється регулювання соціально-економічних, виробничих і трудових відносин. Зобов’язання адміністрації, передбачені колективним договором, ретельно виконуються. Вчасно виплачується заробітна плата і аванс, всі педагоги отримують доплату за вислугу років та престиж праці, всі працівники отримали грошову винагороду до Дня працівників освіти та 8 Березня, також всі працівники отримують в розмірі посадового окладу матеріальну допомогу на оздоровлення до щорічної основної відпустки.
Профспілковий комітет дошкільного навчального закладу приймає участь у розробці комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів з охорони праці, в роботі комісії з атестації посадових осіб на знання ними нормативних актів з охорони праці. Також здійснює громадський контроль за охороною праці в особі своїх вибраних представників.
Забезпечене соціальне страхування всіх працівників від нещасних випадків, професійних захворювань. Здійснюються виплати з фонду соціального страхування за період тимчасової непрацездатності працівників. Всі працівники забезпечені спецодягом в достатній кількості.
Всі працівники ДНЗ проходять медичні огляди 2 рази на рік, про що ставиться відмітка в санітарних книжках, відмітки про допуск до роботи.
Організація роботи щодо зміцнення здоров’я дітей та медичного супроводу
Велику увагу протягом навчального року приділяється фізичному вихованню, медичному обслуговуванню та організації харчування дітей. Серед багатьох чинників, що забезпечує необхідний рівень фізичного та психічного розвитку
дитини є раціональний режим. Основним принципом правильної організації режиму є його відповідність віковим особливостям дитини. Вона обумовлюється задоволенням потреб організму у сні, відпочинку, харчуванні, діяльності, тому режим дня для дітей різного віку у дошкільному закладі підібраний згідно до віку дитини.
Аналіз захворюваності серед дітей ДНЗ №463 за 2021 рік показав, що в порівнянні з минулим роком стан покращився. При середньо-списковому складі
– 305 дітей пропущено через хворобу в середньому однією дитиною днів 2,4 проти 1,7 минулого року. Це спричинено розповсюдженням коронавірусної хвороби COVID-19 як серед дітей так і працівників закладу.
Для зниження захворюваності колективом ведеться клопітка робота, зокрема:
1. Організація роз’яснювальної роботи з дітьми та батьками профілактики захворювань.
2. Просвітницька робота серед батьків щодо щеплення дітей.
3. Дотримання вимог санітарії.
4. Організація фізичного виховання.
5. Дотримання режиму дня.
Кількість пропущених днів через хворобу збільшилася: 755 проти 525. Кількість випадків також збільшилась: 98 проти 71 у 2020-2021 н.р.
Серед груп раннього віку найвища захворюваність у групі № 5-6,1 днів. Серед груп дошкільного віку в групі № 2 – 5,6 днів. Найнижча захворюваність серед груп дошкільного віку у молодшій групі № 3 – 0,5 дні та молодшій групі № 9 - 0,6 днів в середньому пропущено однією дитиною.
У дні карантинів та в періоди підвищеної захворюваності в режимі дня збільшувалась загальна тривалість перебування дітей на свіжому повітрі.
Старшою медичною сестрою Музичук М.М. та Киричок Т.М. були розроблені протиепідемічні заходи на період карантину COVID-19. На сторінці ДНЗ № 463 в Facebook батькам готувалися он-лайн консультації та надавалася кваліфікована допомога, поради на період карантинних обмежень.
Організація харчування в дошкільному навчальному закладі
В дошкільному закладі створювались сприятливі умови для організації повноцінного та якісного харчування, яке здійснювалось відповідно до примірного двотижневого меню.
З боку директора та медичних працівників протягом року здійснювався систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування. Проводились оперативні перевірки щодо організації харчування, виходу страв та якістю приготування їжі.
Готуючи страви, кухари суворо дотримуються технології приготування їжі, нормативного об’єму страв.
Постійно здійснюється контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог щодо утримання харчоблоку, миття посуду, технології приготування їжі, термінів реалізації продуктів харчування.
Перспективні та поточні заявки подавались своєчасно. Продукти харчування та продовольча сировина надходили від постачальників із супровідними документами.
З боку вихователя-методиста здійснювався контроль за культурою харчування дітей. Режим харчування здійснювався відповідно до режиму кожної вікової групи.
Соціальна підтримка та соціальна допомога дітям позбавленим батьківського піклування, дітям з багатодітних сімей, дітям-інвалідам, дітям – киян, чиї батьки є учасниками бойових дій, діти які переміщені з тимчасово окупованої території АР Крим та районів проведення антитерористичної операції
В дошкільному закладі виховуються 49 дітей які потребують соціальної підтримки та допомоги, а саме :
- дітей з багатодітних сімей – 15 осіб (50% від вартості харчування);
- діти з малозабезпечених сімей – 3 (безкоштовне харчування);
- діти киян, чиї батьки є учасниками бойових дій – 15 осіб (1 гривня на місяць);
- діти які переміщені з тимчасово окупованої території АР Крим та районів проведення антитерористичної операції – 14 осіб (безкоштовне харчування);
- діти з інвалідністю – 2 особи (безкоштовне харчування).
Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання
Один із основних принципів нашої роботи є відкритість. Ми завжди готові поділитись досвідом своєї роботи з колегами та з батьками. Батьки є основними замовниками та координаторами роботи дитячого садка, і керівник, і працівники підзвітні, насамперед, саме їм. З цією метою у закладі діє батьківська громада. З метою ознайомлення батьків з життям дошкільного закладу проводимо групові та індивідуальні консультації, тематичні батьківські збори. Батьки сприяють поліпшенню середовища в дошкільному закладі.
Протягом року здійснювалося фінансування закладу за бюджетні кошти. Поновлено меблі, придбано миючі, дезінфікуючі засоби, м’який інвентар, ігровий та дидактичний матеріал, обладнання для харчоблоку-тістоміс. Також дошкільний заклад забезпечили
(Додаток 1).
Аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу
Організація роботи зі зверненнями громадян є важливою складовою управління закладом. Особистий прийом громадян керівником в закладі проводиться згідно графіка роботи директора. З метою упередження появи звернень, зняття конфліктних ситуацій, роз’яснення проблемних питань освіти, фінансово-господарської діяльності, батьківської плати, приймаю участь у групових батьківських зборах де батьки мають змогу порушити хвилюючі їх питання. На веб-сайті ДНЗ є можливість он-лайн задати питання будь-кому з адміністрації.
За минулий 2021-2022 навчальний рік кількість звернень становить 188.
№ з/п |
Аналіз звернень громадян |
Всього |
1 |
Працевлаштування |
16 |
2 |
Оформлення дитини до ДНЗ |
102 |
3 |
Правові питання |
20 |
4 |
Збереження місця, переведення, вибуття дітей |
44 |
5 |
Оплата за харчування, відвідування ДНЗ |
6 |
|
ВСЬОГО |
188 |
Основні проблеми, з якими звертаються до керівника це: працевлаштування, оформлення дитини до закладу або переведення з однієї групи в іншу та іншого закладу. У зв’язку з активізацією роботи адміністрації та спеціалістів з дітьми та сім’ями СЖО, батьків з АТО, внутрішньо переміщені особи, збільшилась кількість відвідувачів з правових питань. За ініціативи директора на особистий прийом запрошуються батьки дітей, які мають заборгованість по оплаті за харчування та тривало не відвідують ДНЗ.
Підсумки:
Підводячи підсумки минулого навчального року можна стверджувати, що в Дошкільному навчальному закладі № 463 створені належні умови для організації та проведення освітньої роботи, реалізації Базового компонента дошкільної освіти на забезпечення фізичного і психологічного здоров’я дітей, розвиток їх творчих здібностей, формування вмінь та навичок, необхідних для життя в соціумі.
Діти 5-ти річного віку охоплені дошкільною освітою в повному обсязі.
Керівник вживає всі необхідні заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази ДНЗ залучаючи додаткові джерела фінансування, забезпечуючи їх раціональне використання.
Але є труднощі які необхідно вирішувати і надалі. Це поступова заміна дитячих меблів, ліжок, часткова заміна м’якого інвентарю.
Успіхи дитячого садка це не мої особисті успіхи, а успіхи всього колективу – це успіхи нашого дошкільного навчального закладу.
Додаток 1
Звіт про використання бюджетних коштів по ДНЗ № 463
у період з 01.06.2021 по 31.05.2022 року
№ з/п |
Назва товару |
Кількість (шт.) |
Сума (грн.) |
№ групи, призначення |
1 |
Папір туалетний |
1500 |
|
по групах |
2 |
Рушники паперові |
600 |
|
по групах |
3 |
Серветки паперові |
300 |
|
по групах |
4 |
Пісок |
10т. |
|
по пісочниках |
5 |
Пакети для сміття 35л. |
250 |
|
по групах |
6 |
Пакети для сміття 120л. |
50 |
|
двірники |
7 |
Пакети для сміття 160л. |
100 |
|
двірники |
8 |
Розчинник |
4 |
|
фарбування об-ня |
Фарба водно-дисперсійна 10л. |
2 |
|
фарбування прим. |
|
10 |
Емаль ПФ-115 біла |
7 |
|
фарбування об-ня |
11 |
Емаль ПФ-115 зелена |
5 |
|
фарбування об-ня |
12 |
Емаль ПФ-115 червона |
5 |
|
фарбування об-ня |
13 |
Емаль ПФ-115 блакитна |
6 |
|
фарбування об-ня |
14 |
Емаль ПФ-115 жовта |
5 |
|
фарбування об-ня |
15 |
Емаль ПФ-115 сіра |
3 |
|
фарбування об-ня |
Ватман |
7 |
|
кабінет методиста |
|
17 |
Папір А-4 |
48 |
|
кабінет методиста |
18 |
Папка-реєстратор |
60 |
|
кабінет методиста |
19 |
Папка швидкозшивач |
50 |
|
кабінет методиста |
20 |
Пластиковий конверт А-4 |
140 |
|
по групах |
21 |
Плівка для ламінування |
14 |
|
кабінет методиста |
22 |
Паста для ручки |
4 |
|
кабінет методиста |
23 |
Файли А-4 |
33 |
|
по групах |
24 |
Ноутбук Lenovo |
1 |
|
медичний кабінет |
25 |
Серветки целюлозні |
200 |
|
по всіх групах |
26 |
Мочалка сталева побутова |
90 |
|
харчоблок |
27 |
Комплект для прибирання (совок + щітка) |
12 |
|
по групах |
28 |
Миска пластикова для миття іграшок та прибирання у групах |
12 |
|
по групах |
29 |
Граблі віялові з держаком |
8 |
|
двірники |
30 |
Рукавички універсальні гумові |
100 |
|
по групах |
31 |
Цемент 25 кг |
2 |
|
заклад |
32 |
Мітла березова без держака |
40 |
|
двірники |
33 |
Рукавички нітрилові |
250 |
|
по групах |
34 |
Маски медичні |
2300 |
|
всім працівникам |
35 |
Бокси для іграшок |
60 |
|
по групах |
36 |
Стінка дитяча «Перукарня» |
1 |
|
група №12 |
37 |
Конструктор великогабаритний |
8 |
|
по групах |
38 |
Ліжечка для ляльок |
12 |
|
по групах |
39 |
Магнітна дошка з триногою |
2 |
|
група № 1; 8 |
40 |
Театр на магнітах для раннього віку |
4 |
|
ясельні групи |
41 |
Стінка дитяча «Кухня» |
1 |
|
група №12 |
42 |
Набір музичних інструментів |
2 |
|
музичний зал |
43 |
Портативна акустика |
1 |
|
музичний зал |
44 |
Чистящий засіб на основі гірчичного порошку |
150 |
|
по всіх підрозділах |
45 |
Засіб санітарно-гігієнічний для чищення сантехніки та унітазів |
50 |
|
по групах |
46 |
Засіб санітарно-гігієнічний для миття підлоги (5л) |
5 |
|
по групах |
47 |
Гель для миття посуду |
200 |
|
по групах |
48 |
Порошок пральний |
50 |
|
пральня |
49 |
Засіб для видалення жиру |
10 |
|
харчоблок |
50 |
Мило господарське |
100 |
|
по групах |
51 |
Сода кальцинована |
150 |
|
по групах |
52 |
Доріжки перешкод |
1 |
|
інструктор з фізк. |
53 |
Дитячі бар’єри для стрибків |
1 |
|
інструктор з фізк. |
54 |
Книга 100 казок |
1 |
|
кабінет методиста |
55 |
Ліжко дитяче трьохярусне |
6 |
|
група № 9 |
56 |
Лава зі спинкою |
4 |
|
група № 2;3 |
57 |
Лава на металевому каркасі |
3 |
|
група № 4;5;6 |
58 |
Шафа медична |
1 |
|
медичний кабінет |
59 |
Акустика |
1 |
|
музичний зал |
60 |
Пісок |
10т |
|
вулиця |
61 |
Тістоміс |
1 |
|
харчоблок |
62 |
Вогнегасник ВП-5 |
2 |
|
щитова |
63 |
Кріплення |
2 |
|
щитова |
64 |
Вогнегасник ВВК-2 |
2 |
|
щитова |
65 |
Кріплення |
2 |
|
щитова |
66 |
Діелектричні рукавиці |
1 |
|
щитова |
67 |
СПД-3 |
5 |
|
щитова |
68 |
СПТ-2Б |
3 |
|
щитова |
69 |
Модуль цифрового автодозвону |
1 |
|
щитова |
70 |
Лопата пожежна |
2 |
|
щитова |
71 |
Совок пожежний |
2 |
|
щитова |
72 |
Знак вогнегасник |
7 |
|
щитова |
73 |
Знак пожежний кран-комплект |
10 |
|
щитова
|
74 |
Вказівник-напрямок до еваковиходу направо |
15 |
|
щитова |
75 |
Запасний вихід |
15 |
|
щитова |
76 |
Вказівник-напрямок до еваковиходу по сходах |
15 |
|
щитова |
77 |
Вказівник-стрілка напрямку |
15 |
|
щитова |
78 |
Стенд Безпека життєдіяльності (№1039) |
1 |
|
щитова |
79 |
Наматрасники |
300 |
|
по групах |
Директор Лідія МОСКАЛЕНКО
ЗВІТ
директора Дошкільного навчального закладу № 463
МОСКАЛЕНКО Лідії Андріївни
на загальних зборах колективу
Даний звіт зроблений на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. № 178 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю». Зміст звіту підготовлений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю».
Мета: Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.
Завдання звітування:
1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління закладом освіти.
2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом освіти.
Дошкільний навчальний заклад № 463 здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:
- Конституції України,
- Закону України «Про освіту»,
- Закону України «Про дошкільну освіту»,
- Положення про дошкільний навчальний заклад,
- Базовий компонент дошкільної освіти України,
- Закону України «Про охорону праці»,
- Кодексу цивільного захисту України,
- Правил пожежної безпеки для навчальних закладів освіти і науки
України,
- Закону України «Про відпустки»,
- власного Статуту,
- Програми розвитку ДНЗ на 2016-2020 р.р.,
- Річного плану роботи на 2020-2021 н.р.,
- Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних
закладах,
- Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів.
Головною метою діяльності дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.
Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.
Безпосереднє керівництво дошкільним закладом здійснює директор, згідно із повноваженнями закріпленими Статутом ДНЗ № 463.
Дошкільний навчальний заклад розрахований на 220 місць. Обліковий склад дітей дошкільного навчального закладу у 2020-2021 навчальному році склав 310 дітей, з них:
4 групи раннього віку (з 2-х до 3-х років) – 80 дітей;
8 дошкільних груп (з 3-х до 6-ти (7-ми) років) – 230 дітей.
Групи комплектуються за віковими ознаками.
Зарахування дітей до дошкільного закладу здійснюється на підставі електронної реєстрації заявки, медичної довідки про стан здоров’я дитини, карти профілактичних щеплень (форма 063/о), свідоцтва про народження дитини та заяви батьків.
Дошкільний навчальний заклад № 463 працює з 07.00 до 19.00 годин з п’ятиденним робочим тижнем та 12 годинним перебуванням дітей.
Навчальний рік у дошкільному закладі розпочинається 1 вересня і закінчується 31 травня. З 1 червня по 31 серпня у дошкільному закладі здійснюється літній оздоровчий період.
Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та на літній оздоровчий період. План роботи схвалено педагогічною радою закладу, затверджено керівником та погоджено з управлінням освіти Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.
Забезпечення ДНЗ № 463 кваліфікованими педагогічними кадрами
Педагогічний колектив відзначається стабільністю. За штатним розписом педагогічних працівників має бути 33,22. Фактично фізичних осіб-28: 1-директор, 1-вихователь-методист, 2-музичних керівники, 21-вихователів, 1-практичний психолог, 1-інструктор з фізкультури, 1-керівник гуртка англійської мови. 2 вихователі перебувають у соціальній відпустці для догляду за дітьми до досягнення ними 3-х річного віку.
Освітній рівень педагогічних працівників:
- вища педагогічна освіта - 21,
- середня спеціальна - 3,
- здобуває повну вищу освіту – 4.
Кваліфікаційний рівень:
- «спеціаліст вищої категорії» - 7 чол.,
- «спеціаліст першої категорії» - 9 чол.,
- «спеціаліст другої категорії» - 1 чол.,
- педагогічне звання «вихователь-методист» - 3 чол.,
- педагогічне звання «старший вихователь» - 1 чол.,
- здобуває вищу педагогічну освіту-4 (3-вихователі, 1-музичний керівник).
Обслуговуючий та технічний персонал - 28 осіб.
Робота педагогічного колективу спрямована на реалізацію Базового компонента дошкільної освіти, на забезпечення фізичного і психологічного здоров’я дітей, розвиток їх творчих здібностей, формування вмінь та навичок, необхідних для життя в соціумі.
Освітня робота з дітьми здійснювалася протягом року на належному рівні відповідно до річного плану роботи. Всі пункти річного плану ДНЗ № 463 на 2020-2021 н.р. були виконані.
Наш педагогічний колектив має змогу здійснювати переорієнтацію всього освітнього процесу з навчального на розвивальний. Вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями.
Педагогам дошкільного закладу надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахового майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди, використання кращого досвіду вихователів закладу, проходження курсів підвищення кваліфікації при ІПО.
Минулого навчального року атестувались наступні педагоги: Норинчак А.О. - підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння педагогічного звання «вихователь-методист», Кольченко О.Г. - підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння педагогічного звання «вихователь-методист», Гончарук Л.М. – присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії», Вінніченко О.Г. – присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії», Ситник А.М. – присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії», Песляк З.П. – присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії», Снєжинська О.М. – підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії» та встановлення другої категорії на посаді практичного психолога. Порушень по атестації не виявлено.
Досвід вихователів Норинчак А.О. «Використання інноваційних технологій для формування мовленнєвої компетенції у дошкільників», та Кольченко О.Г. «Система роботи з формування екологічної свідомості дошкільників під час догляду за кімнатними рослинами» було схвалено на засіданні вченої ради ІПО Київського університету імені Б.Грінченка.
Вихователі здійснювали тематичне планування за режимними моментами. Кожного тижня домінувала одна тема, яка проходила через усі розділи програми «Дитина», використовувався метод проєктної діяльності. У плануванні вихователі зазначали форми, види діяльності та їх послідовність. Було розроблено та поновлено багато дидактичного матеріалу, консультацій для батьків. На високому рівні у період карантину організовувалася дистанційна робота з дітьми. Цікавими були проєкти «Птахи прилетіли – тепло запросили», «Природа космосу», «Весняні квіти». Активними були батьки та діти групи «Веселка», «Капітошка», «Соняшник», «Сонечко», «Казка», «Ромашка», «Калинонька», «Дзвіночок». Педагоги розробили цікаві інтерактивні ігри, відео заняття, музичні вправи які розміщено на сайті дошкільного навчального закладу: dnz463.kiev.ua Варто відмітити дистанційну роботу педагогів: Вінніченко О.Г., Лобачивець Ю.В., Андрієнко Н.В., Панчук А.В., Гуменної Т.М., Кольченко О.Г., Шестакової С.О., Бондаренко Н.Г., Песляк З.П., Снєжинської О.М.
Також, з метою ознайомлення батьків з життям дошкільного закладу систематично поповнювалася сторінка на Facebook цікавими порадами для батьків, готувалися он-лайн консультації, майстер-класи, відео заняття, фотозвіти щодо проведеної роботи з дітьми.
Впродовж року педагоги для підвищення свого педагогічного саморозвитку, брали участь у вебінарах та онлайн-семінарах на таких платформах, як Рrometheus, Всеосвіта, MCFR: Освіта, EdEra.
Заслуговує на увагу робота практичного психолога Снєжинської О.М., як з батьками вихованців ДНЗ, так і з дітьми. Протягом року педагоги та батьки отримали ряд цікавих консультацій, метою яких було підвищення психолого-педагогічної компетентності та грамотності батьків, допомоги щодо психічного та емоційного благополуччя дитини. Проводились ZOOM конференції з молодими батьками, корекційна робота з дітьми.
Департаментом освіти і науки Київської міської державної адміністрації за сумлінну багаторічну працю на ниві освіти, досягнення майстерності у професійній діяльності, особистий вагомий внесок у розвиток столичної освіти та з нагоди Міжнародного жіночого дня, була нагороджена Грамотою директор Москаленко Л.А.
За багаторічну сумлінну працю, вагомі трудові здобутки, професіоналізм, високі досягнення у професійній діяльності та з нагоди Дня працівника освіти у 2020-2021 навчальному році грамотами Управління освіти були нагороджені наступні працівники: Норинчак А.О., Снєжинська О.М., Жереліна С.В., Музичук М.М., Киричок Т.В., Рекуненко Н.В., Греченюк В.В., Сорока С.В., Гриб Т.В., Коваленко С.М., Савіна О.О.
Грамотою Дошкільного навчального закладу № 463 за сумлінну працю, високий професійний рівень, значні досягнення у справі виховання та навчання підростаючого покоління, активну життєву позицію та з нагоди Всеукраїнського дня дошкілля нагороджено працівників: Андрієнко Н.В., Бондаренко Н.Г., Коваленко Ю.М., Ситник А.М., Гончарук Л.М.. Мороз С.В., Музичук М.М., Киричок Т.В., Жереліна С.В., Гриб Т.В., Греченюк В.В.,Топорівську С.І., Галузіну Т.В..
Дотримання вимог охорони дитинства, охорони праці та безпеки життєдіяльності, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм
Згідно із Законом України «Про охорону праці» у дошкільному навчальному закладі здійснюється робота з охорони праці, затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників освітньо процесу. Робота з забезпечення безпеки життєдіяльності дошкільного закладу та учасників освітнього процесу здійснюється згідно з нормативною базою та заходів безпеки праці.
Протипожежна безпека у дошкільному навчальному закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. Встановлена та введена в дію автоматична пожежна сигналізація та автоматична система оповіщення. Розроблено плани евакуації дітей на випадок пожежі. В наявності 42 вогнегасники, також заклад оснащений пожежними рукавами в кількості –
6 штук. Періодично проводяться евакуаційні тренінги на випадок виникнення пожежі. Наказом по закладу призначені відповідальні особи за протипожежний стан.
Колектив бере участь у розробці та обговоренні комплексних планів щодо покращення умов праці, санітарно-оздоровчих заходів, охорони довкілля і вживає заходів щодо їх виконання.
Адміністрація створює належні умови праці для працівників дошкільного закладу. При складанні річного плану роботи плануються заходи щодо організації роботи з охорони праці, збереження життя та здоров’я дітей і працівників, попередження травматизму.
Забезпечено проведення первинного, повторного та інших видів інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки. Не допускаються до роботи працівники, які не пройшли інструктаж і перевірку знань з охорони праці.
Соціальний захист працівників дошкільного закладу
У Дошкільному навчальному закладі № 463 здійснюється соціальний захист працівників. Між адміністрацією і трудовим колективом складений Колективний договір. Цей договір є нормативним актом, на підставі якого здійснюється регулювання соціально-економічних, виробничих і трудових відносин. Зобов’язання адміністрації, передбачені колективним договором, ретельно виконуються. Вчасно виплачується заробітна плата і аванс, всі педагоги отримують доплату за вислугу років та престиж праці, всі працівники отримали грошову винагороду до Дня працівників освіти та 8 Березня, також всі працівники отримують в розмірі посадового окладу матеріальну допомогу на оздоровлення до щорічної основної відпустки.
Профспілковий комітет дошкільного навчального закладу приймає участь у розробці комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів з охорони праці, в роботі комісії з атестації посадових осіб на знання ними нормативних актів з охорони праці. Також здійснює громадський контроль за охороною праці в особі своїх вибраних представників.
Забезпечене соціальне страхування всіх працівників від нещасних випадків, професійних захворювань. Здійснюються виплати з фонду соціального страхування за період тимчасової непрацездатності працівників. Всі працівники забезпечені спецодягом в достатній кількості.
Всі працівники ДНЗ проходять медичні огляди 2 рази на рік, про що ставиться відмітка в особових медичних книжках та допуск до роботи.
Організація роботи щодо зміцнення здоров’я дітей та медичного супроводу
Велику увагу протягом навчального року приділяється фізичному вихованню, медичному обслуговуванню та організації харчування дітей. Серед багатьох чинників, що забезпечує необхідний рівень фізичного та психічного розвитку дитини є раціональний режим. Основним принципом правильної організації режиму є його відповідність віковим особливостям дитини. Вона обумовлюється задоволенням потреб організму у сні, відпочинку, харчуванні, діяльності, тому режим дня для дітей різного віку у дошкільному закладі підібраний згідно до віку дитини.
Аналіз захворюваності серед дітей ДНЗ №463 за 2020 рік показав, що в порівнянні з минулим роком стан покращився. При середньо-списковому складі
– 310 дітей пропущено через хворобу в середньому однією дитиною днів 1,7 проти 2,8 минулого року.
Для зниження захворюваності колективом ведеться клопітка робота, зокрема:
1. Організація роз’яснювальної роботи з дітьми та батьками профілактики захворювань.
2. Просвітницька робота серед батьків щодо щеплення дітей.
3. Дотримання вимог санітарії.
4. Організація фізичного виховання.
5. Дотримання режиму дня.
Кількість пропущених днів через хворобу зменшився: 525 проти 832. Кількість випадків зменшилась: 71 проти 111 у 2019-2020 н.р.
Серед груп раннього віку найвища захворюваність у групі № 5-5,2 днів. Серед груп дошкільного віку в групі № 3 – 3,2. Найнижча захворюваність серед груп дошкільного віку у старшій групі № 7 – 0,5 дні та середній групі № 10 - 0,3 днів в середньому пропущено однією дитиною.
У дні карантинів та в періоди підвищеної захворюваності в режимі дня збільшувалась загальна тривалість перебування дітей на свіжому повітрі.
Старшою медсестрою Музичук М.М. та Киричок Т.М. були розроблені протиепідемічні заходи на період карантину COVID-19. На сторінці в Facebook батькам готувалися он-лайн консультації та надавалася кваліфікована допомога, поради на період карантинних обмежень.
Організація харчування в дошкільному навчальному закладі
В дошкільному закладі створювались сприятливі умови для організації повноцінного та якісного харчування, яке здійснювалось відповідно до примірного двотижневого меню на різні сезони.
З боку директора та медичних працівників протягом року здійснювався систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування. Проводились оперативні перевірки щодо організації харчування, виходу страв та якістю приготування їжі.
Готуючи страви, кухари суворо дотримуються технології приготування їжі, нормативного об’єму страв.
Постійно здійснюється контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог щодо утримання харчоблоку, миття посуду, технології приготування їжі, термінів реалізації продуктів харчування.
Перспективні та поточні заявки подавались своєчасно. Продукти харчування та продовольча сировина надходили від постачальників із супровідними документами.
З боку вихователя-методиста здійснювався контроль за культурою харчування дітей. Режим харчування здійснювався відповідно до режиму кожної вікової групи.
Соціальна підтримка та соціальна допомога дітям позбавленим батьківського піклування, дітям з багатодітних сімей, дітям-інвалідам, дітям – киян, чиї батьки є учасниками бойових дій, діти які переміщені з тимчасово окупованої території АР Крим та районів проведення антитерористичної операції
В дошкільному закладі виховуються 46 дітей які потребують соціальної підтримки та допомоги, а саме :
- дітей з багатодітних сімей – 15 осіб (50% від вартості харчування);
- діти з малозабезпечених сімей – 5 осіб (безкоштовне харчування);
- діти киян, чиї батьки є учасниками бойових дій – 15 осіб (1 гривня на місяць);
- діти які переміщені з тимчасово окупованої території АР Крим та районів проведення антитерористичної операції – 11 осіб (безкоштовне харчування);
- діти з інвалідністю – 1 особа (безкоштовне харчування).
Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання
Один із основних принципів нашої роботи є відкритість. Ми завжди готові поділитись досвідом своєї роботи з колегами та з батьками. Батьки є основними замовниками та координаторами роботи дошкільного закладу, і керівник, і працівники підзвітні, насамперед, саме їм. З цією метою у закладі діє батьківська громада. З метою ознайомлення батьків з життям дошкільного закладу проводимо групові та індивідуальні консультації, тематичні батьківські збори. Батьки сприяють поліпшенню предметно-розвивального середовища в дошкільному закладі.
Протягом року здійснювалося фінансування закладу за бюджетні кошти. Поновлено меблі, придбано миючі, дезінфікуючі засоби, м’який інвентар, обладнання для харчоблоку, пральні. Також дошкільний заклад забезпечили інтерактивним мультимедійним комплексом, ноутбуком, принтером.
(Додаток 1).
Аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу
Організація роботи зі зверненнями громадян є важливою складовою управління закладом. Особистий прийом громадян керівником в закладі проводиться згідно графіка роботи директора. З метою упередження появи звернень, зняття конфліктних ситуацій, роз’яснення проблемних питань освіти, фінансово-господарської діяльності, батьківської плати, приймаю участь у групових батьківських зборах де батьки мають змогу порушити хвилюючі їх питання. На веб-сайті ДНЗ є можливість он-лайн задати питання будь-кому з адміністрації.
За минулий 2020-2021 навчальний рік кількість звернень становить 286.
№ з/п |
Аналіз звернень громадян |
Всього |
1 |
Працевлаштування |
22 |
2 |
Оформлення дитини до ДНЗ |
156 |
3 |
Правові питання |
33 |
4 |
Збереження місця, переведення, вибуття дітей |
63 |
5 |
Оплата за харчування, відвідування ДНЗ |
12 |
|
ВСЬОГО |
286 |
Основні проблеми, з якими звертаються до керівника це: працевлаштування, оформлення дитини до закладу або переведення з однієї групи в іншу або до іншого закладу. У зв’язку з активізацією роботи адміністрації та спеціалістів з дітьми та сім’ями СЖО, батьків з АТО, внутрішньо переміщені особи, збільшилась кількість відвідувачів з правових питань. За ініціативи директора на особистий прийом запрошуються батьки дітей, які мають заборгованість по оплаті за харчування та тривало не відвідують ДНЗ.
Підсумки:
Підводячи підсумки минулого навчального року можна стверджувати, що в дошкільному навчальному закладі № 463 створені належні умови для організації та проведення освітньої роботи, реалізації Базового компонента дошкільної освіти на забезпечення фізичного і психологічного здоров’я дітей, розвиток їх творчих здібностей, формування вмінь та навичок, необхідних для життя в соціумі.
Діти 5-ти річного віку охоплені дошкільною освітою в повному обсязі.
Керівник вживає всі необхідні заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази ДНЗ залучаючи всіх працівників до формування карти потреб на новий фінансовий рік і контролює їх виконання.
Але є труднощі які необхідно вирішувати і надалі. Це поступова заміна дитячих меблів, ліжок, часткова заміна м’якого інвентарю та створення сучасного предметно-розвивального середовища.
Успіхи дитячого садка це не мої особисті успіхи, а успіхи всього колективу – це успіхи нашого дошкільного навчального закладу.
Додаток 1
Звіт про використання бюджетних коштів по ДНЗ № 463
у період з 01.07.2020 по 31.05.2021 року
№ з/п |
Назва товару |
Кількість (шт.) |
Сума (грн.) |
№ групи, призначен -ня |
1 |
Господарче мило рідке |
2 |
по групах |
|
2 |
Миюче для підлоги 5 л |
10 |
1200,0 |
по групах |
3 |
Миюче для унітазу |
60 |
1588,0 |
по групах |
4 |
Гірчиця суха |
150 |
по групах |
|
5 |
Мило рідке |
100 |
по групах |
|
6 |
Засіб для каналізації |
30 |
1049,0 |
по групах |
7 |
Відбілювач |
48 |
1674,0 |
пральня |
8 |
Засіб для плит |
20 |
1800,0 |
харчоблок |
9 |
Рушники паперові |
33 |
по групах |
|
10 |
Халати білі |
10 |
харчоблок |
|
11 |
Фартухи білі кухонні |
10 |
харчоблок |
|
12 |
Фартухи прогумовані |
2 |
харчоблок |
|
13 |
Головні убори |
6 |
харчоблок |
|
14 |
Ліжка дитячі |
30 |
група №6, 7 |
|
15 |
Кошма |
1 |
699,0 |
щитова |
16 |
Рукав пожежний зі стволом та муфтою |
2 |
2570,0 |
щитова |
17 |
Вогнегасник ВВК – 1,4 |
3 |
2097,0 |
щитова |
18 |
Кріплення до вогнегасника ВВК |
3 |
щитова |
|
19 |
Вогнегасник ВВП -5 |
4 |
2800,0 |
щитова |
20 |
Кріплення до вогнегасника ВВП-5 |
4 |
щитова |
|
21 |
Діелектричні рукавиці |
1 |
300,0 |
щитова |
22 |
Підставка для вогнегасника ВП-9 |
3 |
647,0 |
щитова |
23 |
Запірний вентиль |
2 |
1248,0 |
щитова |
24 |
Лагосепт С |
10 |
3510,0 |
по групах |
25 |
Квін Дес 950 мг |
10 |
3510,0 |
по групах |
26 |
Пожежний щит |
1 |
4658,0 |
вулиця |
27 |
Шафи для посібників |
2 |
група №3,10 |
|
28 |
Шафи для одягу |
2 |
група №5, кастеляна |
|
29 |
Куточок природи |
4 |
групи № 3,5,9,12 |
|
30 |
Стелаж виробничий |
1 |
підсобне приміщення |
|
31 |
Швабри з мікрофібри |
3 |
по групах |
|
32 |
Серветки Квін Дес |
8 |
2376,0 |
по групах |
33 |
Серветки паперові |
25 |
500,0 |
по групах |
34 |
Рушники паперові |
80 |
2491,0 |
по групах |
35 |
Мило господарче |
25 |
249,0 |
по групах |
36 |
Мило дитяче тверде |
87 |
1418,0 |
по групах |
37 |
Порошок чистячий |
9 |
360,0 |
по групах |
38 |
Мітла пластикова |
3 |
395,0 |
двірники |
39 |
Лагосепт С з дозатором |
4 |
1448,0 |
по групах |
40 |
Лави спортивні |
4 |
група №1, №2; №10; №11 |
|
41 |
Лопата дюралюмінієва для снігу |
2 |
778,0 |
двірники |
42 |
Лопата пластикова для снігу |
6 |
1224,0 |
двірники |
43 |
Льодоруб |
2 |
288,00 |
двірники |
44 |
Лопата штикова |
4 |
660,0 |
двірники |
45 |
Мітла силіконова |
4 |
527,36 |
двірники |
46 |
Тачка одноколісна |
1 |
двірники |
|
47 |
Мітла березова |
40 |
960,0 |
двірники |
48 |
Рукавиці текстильні |
12 пар |
300,0 |
двірники |
49 |
Ноутбук НР ProBook |
1 |
вихователь-методист |
|
50 |
Багатофункціональний пристрій |
1 |
директор |
|
51 |
Дезінфікуючий засіб «Біолона» |
56 |
23184,0 |
для всіх груп |
52 |
Дезінфікуючий засіб для рук «Стерилітін» |
202 |
67064,0 |
для всіх груп |
53 |
Машина пральна WIRPOOL |
1 |
пральня |
|
54 |
Маски медичні |
2758 |
5516,0 |
для всіх працівників |
55 |
Рукавиці одноразові гумові |
1005 пар |
3517,50 |
для всіх працівників |
56 |
Дезінфікуючий засіб для поверхонь PUR-260 |
96 (10л) |
24096,0 |
для всіх груп |
57 |
Інтерактивний мультимедийний комплекс |
1 |
|
музична зала |
58 |
Картоплечистка |
1 |
|
харчоблок |
59 |
Мʼясорубка |
1 |
|
харчоблок |
Директор Лідія МОСКАЛЕНКО